| anonim_4396 a întrebat:

Eu ma plictisesc FOARTE repede orice as face! Ce sa fac sa nu mai plictisesc?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Didi908 a răspuns:

Buna!
1. fa sport
2.invata sa jonglezi
3.suna un prieten vechi cu care nu ai mai vb de mult
4.citeste
5. fa origami
6.gaseste cate o porecla prietenilor tai!
7.scrie un/o cantec/poezie/poveste
8.joaca tomapan
9.painicile
10. avioanele
11.canta!
12. danseaza
13.deschide dex la nimereala dsi invata cuvinte noi!
14. uita-te la poze mai vechi
15.mazgaleste reviste!
16.cauta prin fiecare sertar al casei
17. fa-ti un sendvis interesant
18.invarte-te cu scaunul
19.deseneaza
Te mai poti gandi si tu singura la ce poti face!
O seara buna! :*

17 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cauta sau descopera in tine o pasiune, hobby care sa te faca sa aprofundezi, sa stii mai mult, sa inveti mereu, sa vrei sa fii mereu mai bun etc.Cand un om are o pasiune adanca intr-un domeniu sigur nu se mai plictiseste fiindca vrea sa stie mai mult, sa fie mai bun, sa castige totul.Iar ca sa castigi totul iti ia foarte mult timp si de aceea nu te plictisesti deloc repede.
Numai bine

| KirigayaKirito a răspuns:

Aoleu.
Iti dai seama?:O
Pai.e usor, fa ceea ce iti place, vorbeste cu prietenii tai pe mess, sau ia-ti skype si vb la microfon cu altii, faci cunostinta(ai grija cu cine, sa nu regreti happy ).
Eu mai stau si pe facebook din cand in cand, citesc o stire, ascult muzica non-stop, dansez, improvizez miscari sau incerc sa invat ceva nou.
Ma uit la tutoriale pe net, origami, modele de unghii! laughing
Ma uit la sepci, skateri, vestimentare, preturi si din astea.
Ies pe afara cu prietenii, cu skateoard-ul, alerg prin parc, fac o plimbare in alte orase, ma joc cu pisica laughing.
Invit pe cineva la un suc, sun pe cineva, imi fac prieteni noi, dar nu uit nici de cei vechi.
Desenez anime, minuni si alte cele.

Fa pur si simplu ceea ce iti place.
Apropo ar fi dragut din cand in cand sa mai inveti, zic si eu.

That's all! ^^

| ZeePinkStar a răspuns:

Bunahappy Cauta`ti ocupatie, internet (filme, jocuri, fb), citeste ceva, acum` nu prea e vreme buna de plimbari, deci incearca sa faci ceva prin casa, uita-te la tv, fa origami, lucruri handmade happy

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva ce iti place si nu ai mai facut pana acum! Nu iti spun eu ce sa faci... doar tu stii ce iti place

| TheStory a răspuns:

Vizioneaza un film sau un serial.

| AndaDaniela a răspuns:

Multumesc! O sa am destule de facut!

| Jee354 a răspuns:

Daca iti e lene sa faci curat, teme, sa inveti, sa citesti ..Atunci fa sport, du-te afara cu prietenii pentru ca e sanatos aerul, Uita-te la comedii, divertistent ceva.Bafta si nu te mai plictisiilaughing

| psica a răspuns:

Ai putea sa te joci IMVU, e un joc 3D.

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

FB, Mess laughing
Iesi pe afara laughing

| Alisayer a răspuns:

Si eu sunt asa gen de persoana, de aceea deseori ma apuc de mai multe lucruri odata.De ex. cind privesc un film, ma plictisesc, de aceea in paralel cu filmul mai fac ceva ( de obicei tricotez) laughing

| akaMarian a răspuns:

Joaca-te, iesi afara, mananca, uitate la televizor, joacate iar, incearca sa faci ce n-ai facut niciodata, plimbate cu bicicleta, role, skate ce ai tu acolo, daca ai cont pe facebook uitate la poze amuzante cu meme-uri! sper ca te-am ajutat

| scutelnictatiana a răspuns:

Te plictisesti si nu te scoate nimic din starea de apatie? Nu e niciun prieten langa tine care sa te faca sa razi? La televizor nu e nimic? Nu te panica. Sunt o multime de lucruri pe care poti sa le faci ca sa te distrezi, chiar daca esti singur!

1. Lucruri pe care poti sa le faci fara sa ai nevoie de nimic

Clipeste des si dupa inchide ochii strans, pentru a avea parte de un adevarat spectacol de lumini. (Timp de amuzament: 1-5 minute).

Vei vedea o multime de bilute, stelute si dungi de lumina. Incearca sa gasesti forme cunoscute. Poate subconstientul incearca sa iti trimita un mesaj. Poate acesta este "trimite toti banii tai catre Urban 75", cei care te sfatuiesc cum sa te distrezi.

Incearca sa nu vorbesti despre pinguini. (Timp de amuzament: 1-5 minute)

Sa faci asta este destul de greu, pentru ca incercand prea mult sa eviti un subiect, ajungi sa te gandesti tot la el. Iar daca nu incerci deloc, atunci clar nu vei putea evita subiectul.

Foloseste-ti puterea secreta a mintii (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Alege un trecator si foloseste-ti puterea secreta a mintii pentru a-l determina sa faca ce vrei. De exemplu, sa isi scape plasa, sau sa se loveasca de cineva. Legile probabilitatii spun ca mai devreme sau mai tarziu, una dintre "poruncile" tale tot se va indeplini. Asa ca te poti convinge ca esti un supererou, si iti poti folosi timpul pentru a-ti incerca "puterile".

Scarpina-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Hai, scarpina-te! Chiar daca nu te mananca nimic. Nu-i asa ca se simte bine?

Da note trecatorilor (Timp de amuzament: 10-15 minute)

Da in secret trecatorilor note de la 1 la 10, iar pe masura ce trec, fa-le o critica in ceea ce priveste stilul de imbracaminte, tunsoarea sau pantofii.

Repeta un cuvant pana cand isi pierde intelesul (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Alege un cuvant la nimereala si spune-l cu voce tare pana cand devine o insiruire de sunete fara sens.

Ciupeste-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Ce este durerea? Ce este neplacut? Nu, nu e nimic fizic - totul este in mintea ta. In plus, dupa ce o sa te ciupesti un timp, vrei prefera sa te plictisesti decat sa te mai doara ceva.

2. Lucruri pe care sa le faci cand ai ceva la indemana

Vezi ce este in cosul de gunoi al vecinului (Timp de amuzament: 20-30 de minute)

Poti invata o multime de lucruri studiind ce arunca oamenii. Mai mult, poti descoperi ce secrete tin ascunse. Pe de alta parte, poti gasi obiecte utile, ca electrocasnice care inca functioneaza, sau chiar reviste... de tot felul.

Uita-te la televizor si repeta tot ce auzi, dar cu un accent italian (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Este destul de distractiv. Daca adaugi si elemente de gestica, poti ajunge un adevarat Marlon Brando incruntat.

Farse la telefon (Timp de amuzament: 20-50 de minute)

Foarte distractiv, dar este nevoie de disciplina. Vulgaritatile de tipul "Buna ziua, familia...", nu fac lucrurile sa fie amuzante. Interesant este ca persoana de la capatul firului sa te creada. Mai ales daca ai o poveste ridicola. De exemplu, pune-ti intrlocutorii sa scoata sunete ciudate pentru a testa linia. Sau suna la un fast-food mai important si fa plangeri ciudate in legatura cu meniul lor.

3. Lucruri pe care poti sa le faci cu inca o persoana

Uita-te fix la ceafa unei persoane, pana se intoarce (Timp de amuzament: 2-5 minute)

Functioneaza pe principiul "simt ca ma urmareste cineva". Fa un studiu si vezi daca lucrurile stau chiar asa.

Fa un concurs de tipul: cine e mai putin competitiv (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Incercand sa castigi acest concurs, vei pierde. Daca vrei sa pierzi, atunci castigi, dar de fapt tot pierzi. Daca nu incerci deloc, atunci pierzi, deci castigi, dar de fapt pierzi...

Ia-ti cainele pe sus, ca sa vada lucrurile din perspectiva ta (Timp de amuzament: 3-5 minute)

Gandeste-te: un caine vede lumea de la 15-60 de centimetri deasupra solului. Nu a vazut niciodata ce este deasupra modulelor din sufragerie, nu stie ce ai pe birou, sau in rafturile de sus... La fel, poti incerca sa vezi si tu lumea de la inaltimea prietenului patruped.

| Cineva54321 a răspuns:

Incearca Euro Truck Simulator 2 Pentru PC este super tare.

| XFive_XZero_1995 a răspuns:

Gaseste-ti un hobby, poate te apuci de muzica sau dans dar sa iti dau un raspuns mai eficient ti-as sugera sa descarci multe filme de preferat de de comedie, horror sau animatii.

| Szekely_Mario_Andreas_1998 a răspuns:

Ia un PS 3! laughing

| oiubeskpeJanea a răspuns:

Fotografiaza ceva

| Paradoks a răspuns:

Cel mai bine fa-ti o prietena no sa te plictisesti prea usor asa...rolling on the floor))