| lovelovelove a întrebat:

Eu ma plictisesc rau de tot... sad voi ce faceti cand sunteti plictisiti va rog sa nu raspundeti ceva de genul : invata citeste etc...winking

19 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ascult muzica mai mereu cand sunt plictisit, intru pe TPU.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ajuta parintii la treburile gospodaresti, mergi la cumparaturi, stai pe TPU, asculta muzica...

| Farcas a răspuns:

Uita-te la un film bun.Iti si recomand cateva: Mean girls, Mr Bean, 7 pounds, Van Wilder, American Virgin, Another Teen Movie. Sper sa iti place, toate sunt comedii cu exceptia 7 pounds care e drama.

Vizionare placuta!

| L a răspuns:

Muzica, tv, dorm, TPU.etcwinking

| LoveMusic a răspuns:

Dansez love struck

| Aiwendil a răspuns:

Incerc sa-mi pun piciorul dupa cap, incers sa-mi ling cotul(si tot nu reusesc sad ), ma pictez, ma duc si ma izbesc de o usa care e inchisa crezand ca pot s-o sparg, omor timpul, sar in pat etc.Ar mai fi multe chestii! Bye!

| Doa'Do a răspuns:

Ascult muzica si dansezhappy.

| siwel a răspuns:

Cred ca intrebarea la raspunsul tau porneste de la raspunsul la o alta intrebare?
de ce te plictisesti?
iti place de tine?
a cui treaba e sa-ti intretina starea de spirit?
si numele iti spune care e raspunsul: sa 'love'
cea mai mare chestie in viata e iubirea. si cea mai mare iubire care nu te dezamageste niciodata e iubirea de Dumnezeu.
Iisus spune ca pentru asta ai fost facuta happy
cum stai cu iubirea lui Dumnezeu?

| mirela_8888 a răspuns:

Imi numar firele de par din cap...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci cand te plictisesti:

1. La scoala:
1. sa faci concurs de zgomote ciudate in ora
2. sa faci concurs de mancat ardei iuti
3. sa faci concurs de baut lapte fara sa vomiti
4. sa faci concurs de baut lapte pana vomiti
5. sa mesteci guma cu gura deschisa
6. sa faci zgomote cu un pix
7. sa bati campii cu profesorii ca sa treaca cat mai repede ora
8. sa enervezi gardianul
9. sa furi matura femeii de serviciu si sa fugi cu ea prin toata scoala
10. sa furi o caldare si s-o folosesti sa uzi pe oricine iti iese in cale
11. sa blochezi intrarea in scoala prin orice mijloc
12. sa faci concurs de baut apa si sa nu te duci la baie toata ora
13. sa bei suc cu 6 lingurite de zahar si orice altceva ce te va face sa fii hiperactiv
14. sa te prefaci ca dormi
15. chiar sa dormi
16. bataie cu creta
17. bataie cu covrigi sau alta mancare
18. sa imbraci un scaun in haine
19. sa stergi tabla cu suc (cu cat mai mult zahar cu atat mai bine)
20. sa (te prefaci ca) sughiti
21. sa te descalti (dupa sport)
22. sa ceri voie la baie din 5 in 5 minute pana iti da voie si repeti dupa ce te intorci
23. sa te plimbi prin clasa si apoi sa te asezi la loc fara sa zici nimic
24. sa spui la toata lumea ca dati lucrare ca sa nu chiulesti singur
25. sa pui o poza cu becalii in locul lui eminescu si sa vezi cine observa
26. sa mananci cat mai mult in ora dinaintea pauzei mari
27. sa te duci la alimentara sa cumperi ce gasesti mai ieftin si sa mananci in ora (preferabil ca la (26) )
28. fa glume "de santier" colegului de banca: piedici, trage scaunul de subt el, furai pixurile… etc.
29. lipeste stickere pe spatele oricui cu un mesaj cat mai amuzant
2. In masina:
1. sa cauti caini care alearga dupa masini si sa deschizi brusc portiera
2. sa mergi cu stergatoarele pornite in orice conditii de vreme
3. sa te dai jos din masina la semafor rosu, s-o inchizi si sa pleci
4. sa franezi cat mai tarziu
5. sa dai din cap in timp ce asculti stirile la radio
6. sa-ti cumperi si sa-ti pui cat mai multe chestii odorizante prin masina
7. sa-ti lipesti un sticker pe bara din spate
8. sa opresti la semafor la verde
9. sa pornesti cand se face rosu
10. sa nu ocolesti nici o groapa pe motiv ca nu le vezi
11. sa mergi cu 5 km/h pana se face coada de masini sau se da cineva jos sa te bata
12. sa legi un prieten, sa-l pui pe bancheta din spate si sa te plimbi prin oras pana te opreste politia
13. sa-ti pui o portvoce ca a politiei pe masina …. …. ….
14. sa faci orice ca sa-i enervezi pe restul
15. opreste masina, pune pe toata lumea sa fumeze pana nu mai vezi nimic, apoi deschide usile
16. arunca orice pe geam
17. arunca cu monede in aia care merg cu faza lunga
18. sa mergi cu faza lunga tot timpul
19. lipeste-ti cat mai multe semne de incepator pe masina
20. daca poti, mergi prin namol pana iti murdaresti toata masina
3. Pe strada:
1. sa mananci iaurt cu paine in statia de autobuz
2. sa arunci cu iaurt in masini dupa ce te-ai saturat
3. sa intrebi lumea pe strada daca vor sa faca sex
4. sa mergi pe strada si sa ridici fustele fetelor
5. …. si sa fugi…
6. sa te prefaci ca faci un sondaj de opinie si sa intrebi lumea chestii intime
7. sa fugi cand vezi politia
8. sa fugi in curul gol
9. sa te stambi la oameni pe strada
10. sa te plimbi cu o pancarda cu free hugs
11. sa faci poze la oamanii imbracati ciudat
12. sa umblii imbracat in Mos Craciun in timpul verii
13. sa flirtezi cu batranei
14. sa canti la chitara pe strada cu o cutie in fata (chiar daca nu stii sa canti)
15. sa mergi pe strada cu o pancarda agatata de gat cu diverse mesaje si sa studiezi reactiile
16. sa opresti oamenii p strada, sa le zici ca te-ai certat cu prietena si sa le ceri sfaturi
17. sa te arunci in tomberoane
18. iesi iarna p strada in pantaloni scurti si tricou si cerseste haine ( fa si mofturi daca nu iti place)
19. sa-ti plimbi cainele imaginar
20. imagineaza-ti cum ar arata toata lume de pe strada goala
21. sa te imbraci in roz si sa vinzi curve imaginare
22. sa latri (si sa alergi) dupa masini
23. sa faci pe mortul
24. holbeaza-te in ceafa cuiva pana se intoarce
25. fluiera/canta ceva enervant
26. saluta pe toata lumea
27. intreaba cat este ceasul
28. traverseaza cat mai incet strada
29. mergi sarind
30. mergi in patru labe
31. sa tragi cu inca un prieten de o sfoara imaginara de pe un trotuar pe celalalt sa vezi ce se intampla
4. In autobuz:
1. sa stai pe doua locuri
2. canta ( chiar daca n-ai voce) colinde
3. sa te imbraci cat mai ciudat
4. sa vorbesti cu prietenul imaginar de langa tine
5. in fiecare statie sa te lovesti cu capul de geam
6. holbeaza-te la cineva in varsta
7. sperie un copil
8. verifica daca lumea are bilete
9. coboara si urca din autobuz in fiecare statie
5. Cu prietenii:
1. sa mergeti intr-un local si sa vedeti cat puteti sa stati fara sa comandati nimic
2. sa alergati pe strada cu masti si sa vedeti cat dureaza pana va ia politia la intrebari
3. sa cauti sa mananci chestii pe care in mod normal nu le-ai manca
4. alege un prieten si organizati o bataie cu oua
5. organizati un concurs de dat palme
6. sunati la un numar oarecare si incepeti sa conversati
7. jucati ceva cu bautura
8. sa va prefaceti ca sunteti beti toti
9. gasiti un prieten de sex opus si simulati o despartire (cat mai urat) pe strada…
10. sa iesi in spatele blocului la o tigara (daca nu fumezi, apuca-te) si sa te ascunzi de vecini
11. fumati tot ce prindeti
12. sa faci o lista cu 100 de lucruri care le-ai face cand te plictisesti si apoi chiar sa faci unele dintre ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te plictisesti fa urmatoarele chestii: farse la tel, iti enervezi parintii cu intrebari stupide, iti chemi prieteni(le)la un restaurant si bagati muzica la mzxim si va bateti cu mancare! merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma plictisesc des si fapu ca am un frate ma ajuta! Ii smulg cate un fir de par in timp ce e la pc, il depilez pe picioare cu banda scotch...etc Daca fratemiu nu-i acasa ies afara si imi supar canele cu o frunza, ma stramb la el, manac parul... a meu, ma invart pana ce ametesc si cad pe jos, si manac flori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...sa sti ca si eu ma plictisesc ff tare in vacanta, dar nu stiu...asculta si tu muzica vb pe mess odihnestete uita-te mult la tv intalnestete cu prietenii iesi cu iei la un suc invata o limba straina ca de exemplu spaniola e ff distractiv deci in concluzile nu te mai plictisi si apuca-te de ce ti-am zis,,,,, si nici macar nu vey sty cat de repede a trecut vacanta!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma plictisesc ca nu prea stiu sa downloadez jocuri da cand vine varul meu ii spun sa-mi descarce jocuri si atunci nu ma mai plictisesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma plictisesc cautand ce sa fac sa nu ma plictisesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand ma plictisesc imi sun toti prieteni, stau pe mess si mai intru pe hi5

| love_cat a răspuns:

Ce? Sa invat! Mai bine fa planuri pentru sambata, sau fa o lista cu cei pe care ii inviti la urmatoru party!

| JustSmile_3257 a răspuns:

Ascult muzica...merg afara...ma uit la un filmbatting eyelashes