| Alexzzzz a întrebat:

Exista siteuri PTC care ofera bani doar adaugand adresa mea de acasa pentru ca nu am card si nu vreau prin paypal. Vreau sa primesc cecuri prin posta. Stiti siteuri?

2 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Fii pe pace ca nu iti trimite nimeni cec-ul acasa. Totul se face online, le dai contul si iti transfera banii in cont. Oricum eu lucrez de 7 ani cu paypal si nu am avut nici cel mai mic incident pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva, te asigur ca sunt inselatorii.

De retinut, nu se dau nimanui datele unui card bancar sub nici-o forma cu exceptie in cazul in care sunt cerute de banca dar aceasta se face nu pe internet, nu la telefon ci personal in interiorul bancii la solicitarea uneia dintre parti.