| anonim_4396 a întrebat:

Filme thriller-psihologice bune aveti careva? Am mai pus o intrebare asemanatoare,si am primit filme de tot rahatul, aparute in 2012(nu-i de mirare, toate filmele din 2010 incoace sunt de tot rahatul).

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

A clockwork Orange (1971)
The silent of the lambs (1991)
Hannibal (2001)
The pianist (2002)
Léon: The professional (1994)
Dread (2009)
Dorian Gray (2009)
Ti-am dat doar filme pe care le-am vazut si m-au impresionat. Ok, nu toate au o valoare psihologica asa de mare, insa nu pierzi nimic daca le vezi. Primele 3 sunt scrise dupa carti, iar al 4-lea este un caz real al unui pianist evreu (chiar daca am mai vazut filme pe aceeasi idee acesta m-a socat, iar modul de filmare si admosfera intensifica sentimentul) Nu-ti spun mai multe si te las sa le descoperi.
Vizionare placuta

| Ekcstsy a răspuns:

La mindhunters te-ai uitat?

| Ekcstsy a răspuns:

La mindhunters te-ai uitat?
Zodiac, Raven, Bone colector.

| unknownn a răspuns (pentru Ekcstsy):

O sa le vad pe toate, mersihappy

| unknownn a răspuns (pentru Ekcstsy):

Am vazut MindHunters si mi-a placut.
La restul:Zodiac, Raven, Bone colector nu cred ca am sa ma uit, toate au cam aceeasi poveste si in plus nu sunt genul meu.
Daca mai ai niste thrillere interesante? Chiar si dinalea gen:Un grup de tineri merg undeva in natura...si sunt omorati pe rand, ca la plictiseala merg si dinalea.
Inafara de Casa de Ceara, Cainii Ucigasi, Venom.
Mersihappy

| Ekcstsy a răspuns (pentru unknownn):

Pai ar mai fi Sillent hill, The hills have eyes (genul cu familia in desert, mutanti etc), Vacancy... Si trebuie sa ma mai gandesc ca nu-mi mai vine niciunul.