| YouMe a întrebat:

FUNDA! Cine ma ajuta cu ex 1/ pag. 91 din manualul humanitas clasa 8?

Răspuns Câştigător
| ElaMiha97 a răspuns:

Desigur1/(PP)că trebuie2/(SB) să te pregătești serios pentru orice examen3/(SB),dar se întâmplă 4/(PP)să mai pierzi vremea 5/(SB)și să nu-ți faci totdeauna temele.6/(SB)
Ți-a fost dat1/(PP) să ai mult noroc 2/(SB)și să câștigi la loterie.3/(SB)
Era bine1/(PP) dacă ți-ar fi trecut prin minte2/(SB) să o suni pe bunica.3/(SB)
Era de așteptat1/(PP) să-i placă 2/(SB)să plece la munte.3/(SB)
Cine are carte1/(SB)are patru ochi.2/(PP)

3 răspunsuri:
| ElaMiha97 a răspuns:

Fundahappy