| Maria_6499 a întrebat:

*funda* Duminica imi voi face ziua - dati-mi exemple de ce jocuri am putea juca, ce chestii distractive am putea face, dar nu chestii de copii mici (am facut 13 ani). Ce as putea face ca invitatii sa asculte ce zic?, ptc mi s-a mai intamplat ca unii sa vrea ceva altii altceva crying Dati-mi niste sfaturi pentru ca petrecerea sa iasa bine-toti sa se distreze si atmosfera sa fie placuta. Va rogg! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Gentiana a răspuns:

Buna!
In primul rand "La multi ani", si tot ce iti doresti.
Acum...cadeti de acord toti ce sa jucati sau ce sa faceti.(daca ai prea multi invitati nu e prea bine pentru. ca unii vor vrea ceva altii altceva,cum ai spus si tu).
Daca toate sunteti fete,incercati sa va distrati si sa faceti o seara numai pentru voi.
Faceti-va unghiile intr-un mod neasteptat/neobisnuit,sa va machiati ciudat, va puteti uita la un film de groaza, comedie etc.va puteti bate cu perne.Si asa poti organiza o petrecere pe cinste!
Si ca jocuri:va puteti juca carti(macao)
sau
adevar si provocare
remy
monopoly
puteti face Limbo, adica:
"Cat de jos poti sa te indoi?" Asezati o bara care poate fi ridicata sau coborata, sau de care tin doua persoane. Porniti muzica in fundal (puteti alege piese care sa se conformeze cu tema petrecerii) si toata lumea trebuie sa treaca pe sub bara. Fiecare persoana trebuie sa treaca pe sub bara cu fata inainte si aplecat pe spate! Acesa este unul din jocurile mai dificile, dar cu cat se lasa bara mai jos cu atat rasetele vor fi mai zgomotoase

Ghiceste-ti Animalul: Lipiti o hartie cu poza sau numele unui animal pe spatele fiecaruia dintre copii (si parinti). Copiii trebuie sa puna intrebari pana cand isi dau seama care este animalul lor.

Cam astea stiu! Inca odata La multi ani! Pup!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ovidiu a răspuns:

De ziua ta te joci, asta o poti face si in alta zi. acum nu ai decat sa de distrezi. :d:p

| Chhrisss a răspuns:

Film-party cu DVD-uri, floricele şi sucuri sau o petrecere de tip Karaoke.

| WordCup a răspuns:

Hmmm... Pai daca stai la bloc poti comanda pizza. si apoi tort sau prajituri ( sa nu te mai complici). Va puteti juca ' Urmatoarea carte' sau 'Adevar sau provocare'. Daca iubesti paranormalul uitati'va la un film de groaza cu luminile stinse. puteti baga muzica lambada sa luati un lemn si sa va bagati pe sub el. DANSATI MUZICA LA MAXIMbig grinbig grin Fundahappy/?

| Pitpalac a răspuns:

Eu la 13 ani am intrat prima oara in coma alcoolica. Nu e o propunere, doar ziceam.

| aloex a răspuns:

Alege ce muzica iti place si ce jocuri