| MrSeby a întrebat:

FUNDA + VOT URGENT! Stiu ca exista melodi instrumentale, care se aude doar fundalul, vreau sa stiu cum se numesc melodiile care se aude doar vocea, nu si fundalul.

Răspuns Câştigător
| Lipsa47 a răspuns:

Ritmul se numeste -instrumental sau negativ
Vocea se numeste -voice sau accaplea.

4 răspunsuri:
| AislinnLowery a răspuns:

@dj, @nighthope - acapella, in concursurile de muzica, inseamna sa canti din voce fara negativ, dar ca te poti acompania cu instrumente de percutie(tamburina, maracas, castaniete, trianglu, etc.), dar si cu chitara sau un alt instrument.

| qDeyaaa a răspuns:

Negativebig grinbig grin

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Nu au un nume specific.pur si simplu scrii numele melodiei urmat de "vocal part" sau doar "vocal" si asa ar trebui sa iti gaseasca happy

| nighthope a răspuns:

Acapella happy