| teddutzu a întrebat:

*-=FUNDITA=-* Am 12 anni si as vrea sa-mi gasesc ceva de lucru in vara urmatoare (cand o sa am 13 ani). As vrea o slujba nu foarte grea. CAT MAI USOR. Am o conditie fizica destul de buna si sunt din Bucuresti. Sa nu credeti ca-s nebun, dar ma plictisesc toata vara.

Răspuns Câştigător
| nighter a răspuns:

Te inteleg, dar e ilegal ca orice angajator sa angajeze persoane sub 18 ani pentru munca obisnuita sau sub 16 ani pentru munci mai usoare si o perioada mai mica de lucru (zilnic). Pur si simplu asta prevede Codul Muncii. Nu stiu daca te va accepta cineva la angajare. Vb cu ai tai si vezi ce-ti recomanda si ei happy