| คlєxヅ a întrebat:

Hai sa zicem niste povesti de groaza, de cand vrui si eu sa aud niste povesti noi, va rog fara linkuri sau fara Discovery ca ma uit si eu cateodata. Cea mai horror primeste funda+vot. Daca va vine sa jigniti pe cineva mai bine nu raspundeti

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Se spune ca intr-un sat indepartat, nu cu multa lume, locuia o familie care avea 3 fete si 2 baieti. Pe timpul verii ei plecau sa faca baie intr-un iaz din apropierea casei lor, nimic neobisnuit. Intr-o zi de vara, calduroasa doua dintre fete pleaca sa se scalde in acel iaz. Intra prima, cu apa pana la stomac, iar cealalta pana la genuchi. Dintr-o data o forta supranaturala o trage pe fata la fundul iazului, sora ei se sperie si iese pe mal plecand dupa ajutoare. La intoarcerea ei, impreuna cu inca 3 cetateni, o vede pe sora ei la mijlocul iazului care statea cu fata spre ea, si facand cu mana, ca si cum ar vedea-o pentru ultima data, iar la scurt timp fata dispare pur si simplu.
Dupa o periodata de timp doi dintre fratii fetelor, vin sa faca si ei o baie, dar acum dispar amandoi! Familia disperata cheama un preot sa sfinteasca iazul. Un preo apare si incepe sa vorbesca, la scur timp o pata rosie se formeaza in mijlocul apei, si o voce infricosatoare ii spune sa plece. Preotul speriat pleaca.
A doua zi acesta se intoarce impreuna cu inca 5 preoti si incearca sa sfinteasca iazul. La fel ca si data trecuta pata rosie se formeaza si le spune aceeasi chestie, dar acestia refuza sa plece si continue sa vorbeasca.
In acel moment un stalp inalt, parca fara sfarsit se inalta din mijlocul apei, iar acel stalp avea multi colti, iar in fiecare colt erau infite toate persoanele care sau scaldat in acel iaz, iar o voce le spune: Daca continuati sa mai sfintiti apa veti ajunge si voi ca restul dupa acest stalp.
De aici in colo nimeni nu stie ce s-a intamplat, toti locuitori acelui sat au disparut, fara nici o urma. Acel sat a fost ingradit cu sarma ghimpata pentru ca nimeni sa nu mai intre acolo. Au trecut cativa ani, si doi turisti sot si sotie au indraznit sa intre in acel sat, chiar daca afara era o pancarda care spunea ca nimeni nu are voie inauntru.
Dar cei doi nu iau in seama pancarda crezand ca e o gluma si intra in sat.
Nimic anormal au stat acolo ceva timp, s-au plimbat au facut poze dar cand au iesit au realizat ca amandoi nu mai puteau sa vorbeasca si sa auda, au ramas muti pentru toata viata lor.Si nici in momentul de fata nu se stie unde este acel sat!

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Uite doua scurte, care mi-au ramas in minte de cand le-am auzit.

1. O fata ramane singura acasa intr-o noapte, doar cu animalutul ei de companie, un catel. Ii era putin frica, dar se gandi ca va fi in regula, incuie usile, geamurile (statea la casa) si se pune in pat. Nu prea reuseasa adoarma, asa ca isi lasamana jos din pat, unde simte cum o linge catelul. Adoarme in cele din urma. Noaptea se trezeste, auzind niste zgomote. I-a fost prea frica sa se uite ce e, asa ca isi coboara iar mana din pat, simte limbuta calda pe mana ei si adorme iar. Scenariul se mai repeta de cateva ori. Dimineata cand se trezeste, zgomotul se auzea inca, indepartat. Iese din camera ei, si ticaitul parca se intensifica. Merge cu pasi mici spre baie si isi da seama ca de acolo provine zgomotul. Deschide usa, isi vede catelul spanzurat, iar pe perete scria cu sange "Si oamenii pot linge".

2. Doua fete stau in chirie, colege de apartament. Intr-o seara, una ramane acasa, iar cealalta iese in oras. Cea care iesise, revine acasa dupa vreo ora, deoarece uitase ceva. Intra in casa incet si nu aprinde lumina, pentru a nu-si deranja prietena. Ia ce uitase si pleaca. Dimineata, cand revine acasa, gaseste politia in fata blocului. Prietena ei era moarta. Urca in apartament, iar pe un perete scria "Bine ca nu ai aprins lumina".

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Preferata mea e asta, numai ca e in engleza... :-s

http://urbanlegends.about.com/od/horrors/a/humans_can_lick.htm