| Andreea14Bianca a întrebat:

Heeei, TPU! Sunt din Cluj si imi caut un job pe timp de vara sau nu neaparat. Am 14 ani. Pentru inceput m-am gandit sa impart pliante pe strada, dar nu am gasit nici o oferta pe internet. Apoi, a doua optiune a fost sa fiu reprezentanta in cosmetice, dar parca Avon si Oriflame, nu imi inspira deloc incredere.
Daca stiti vreo alta firma de cosmetice, serioasa, care angajeaza reprezentanti, sau alte optiuni de munca, va rog sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| Annie12 a răspuns:

Yves-rocher
Trebuie sa fii reprezentant, dar trebuie sa fie pe numele cuiva peste 18 ani.
Nu iti pot da chiar multe detalii, pentru ca stiu ca o colega de-a mea este reprezentanta dar pe numele mamei sale.

Te pup! Cauta mai mute informatii pe google! Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sunt sanse pentru tine la varsta pe care o ai.

| KellyGreen a răspuns:

Ceea ce ti-a spus Mooonsure este o idee foarte buna, si ca alte firme de cosmetice ar mai fi si lady's, ebiju, diva life cosmetics, asta e firma noua si nu are atat de multi reprezentanti, deci poti pune comenzi destul de maricele.
Sper ca te-am ajutat!

| NicollHellen a răspuns:

Buna seara. Intrati pe acest blog si aici veti gasi mai multe oferte: http://ladys-business.blogspot.gr/

| Mooonsure a răspuns:

Dar poti imparti si pliante, si cred ca vei lua mai multi bani. Du-te la un magazin mai mare, gen Carrefour. Intreaba pe acolo. Asa am facut si eu, te duci la fetele care si ele sunt la mici tarabe pe holul acela, ele iti vor spune ce trebuie sa faci. Cu placere :*

| Lykee a răspuns:

La Kaufland gasesti oferete sa imparti pliante si ca reprezentant eu sunt la Oriflame si sunt destul de incredere dar am fost si la Avon si ei sunt de incredere dar poti apela la Lady's, Infinity sau Yves-Rocher, sunt firme bune! sper ca te-am ajutat!

| annaZz a răspuns:

La varsta ta, poti face meditatii cu cei care se pregatesc sa isi dea corijenta, sau sa fii baby-sitter. Este un job potrivit pentru tine. Firma de cosmetice... hmmm... cam dubios, dar cred ca L'Oreal este cea mai serioasa, insa nu cred ca ar vrea sa cumpere cineva datorita pretului atat de mare. Sau alta firma, Lady's, e serioasa! Succes!