| nanalicious a întrebat:

Heey! Eu sunt organizatoarea unei petreceri de Halloween a clasei a IV-a. Ce activitati/jocuri am putea sa jucam? Sau alte idei daca ati putea sa-mi dati... Ar fi minunat! DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Rebeka2315 a răspuns:

Buna, sper ca ideile mele sa te ajute happy

Mumia. Binecunoscutul joc de împachetare. Aveţi nevoie de un sul sau mai multe de hârtie igienică. Se poate alege un singur jucător sa fie mumie sau se poate face jocul pe perechi. La start se începe împachetarea. Câştigă mumia care a fost creată mai repede. Sau, puteţi să punctaţi cea mai originală mumie.

Poveşti de groază. Aţi putea să adunaţi pe toată lumea într-un cerc, să întunecaţi camera, şi să le citiţi o poveste înfricoşătoare, ba mai mult să o completaţi cu elemente de recuzită pentru a fi mai „credibilă" sau fiecare dintre participanţi să spună pe rând, câte o poveste de groază….

Creaţi un concurs cu Sperietoare. Test de viteză pentru oaspeţii voştri. Aveţi nevoie de multe haine mici şi mari. Se poate face pe echipe. La start fiecare echipă îşi alege un reprezentant care să fie sperietoare şi va trebui să-l „îmbrace" cu cât mai multe haine. La final va câştiga echipa care a adunat cât mai multe haine...atenţie, care nu cad.

Pânză de păianjen. Aveţi nevoie de o cordelină pe care o transformăm în pânză de păianjen. De asemenea, de câteva "premii, dulciuri, jucării de speriat" care să fie aşezate la capetele cordelinei. Este un joc de testare şi de muncă în echipă pentru jucători în care aceştia încearcă să descurce fir de fir pentru a ajunge la premiile lor.