| anonim_4396 a întrebat:

Hei,ce povesti de groaza stiti? Cea mai buna poveste de groaza primeste funda.

1 răspuns:
| zHeArTz a răspuns:

Intr-un orasel din America locuia o femeie vaduva impreuna cu fiul ei de doar 4 ani.In fiecare noapte baietelul avea probleme cu somnul.Mama sa l-a dus la doctor, i-a dat pastile dar nimic, baiatul tot nu putea sa doarma si ii era frica sa ii zica mamei sale de ce acesta are probleme cu somnul.Sarmanul nu dormea nici ziua si era tot mai obosit pana cand intr-o noapte cand femeia s-a trezit din cauza fiului ei care plangea langa patul ei.Aceasta il intreba ce are iar copilul a raspuns:Ma...mami nu mai vreau sa dorm cu fratele meu, mi zguduie patul si ma sperie.Dar ce frate, el era singurul copil al familiei.Mama l-a dus sa doarma la niste vecini iar ea s-a asezat pe patul fiului ei.Pe moment nu s-a intamplat nimic dar apoi patul a inceput sa se zguduie si sa se auda un strigat ca si cum un copil isi striga mama si tot intreba : De ce m-ai parasit, mami? Femeia nu isi dadea seama ce poate fi.A chemat exorcisti, a aprins lumanari, a facut cruci, a dat cu aghiasma prin toata casa cat a fost ziua de lunga.Noaptea iar se punea in pat, patul iar se zguduia si vocea iar incepea sa strige.A doua zi s-a dus in cimitirul unde era inmormantat sotul ei dar nu s-a dus acolo ci la mormantul unui baietel care murise la 4 ani.Acest baietel, din spusele localnicilor, traise in casa in care locuieste acum femeia cu fiul sau.Aceasta i-a pus flori si a vorbit cu el ca si cu o faptura vie rugandu-l sa ii lase copilul in pace.Se pare ca acel baietel a fost omorat de tatal sau cand mama lui era plecata si a fost omorat chiar in camera unde doarme acum baiatul vaduvei. Femeia si-a dat seama ca e doar un suflet ce cauta alinare dar ceea ce va gasi acasa ii va schimba complet viata.Baiatul ei era intins pe jos intr-o balta de sange iar in acea balta scria:Mama, de ce l-ai ales pe el si nu pe mine? ...La vederea fiului sau mort femeia a ramas socata iar apoi toata lumea credea ca inebunise din cauza lucrurilor pe care le spunea si nimeni nu le credea.Casa blestemata de copilul omorat a mai fost gazda altor familii cu copii iar toate i-au pierdut prin aceleasi circumstante.