| Daisy_5316 a întrebat:

Hei.La lb romana vreau sa fac o compunere narativa in care sa construiesc punctul culminant dintr-un basm original, in care Soarele si Noaptea sunt personajele principale... Ce idei îmi daţi?

1 răspuns:
| MiRuNiKaa a răspuns:

Poti sa zici ca luna este in conflict cu soarele, si de cearta pentru cer, luna are asmata de stele, iar soarele are armat de pasari.si tot se cesrta pana cand vine un inger si le lumineaza mintea, le arata cale impacarii.
sper ca te-am ajutat.