| PandaGirl a întrebat:

Hei, Salut TPU! Spuneti-mi si mie plzz statusuri pentru mess de dragoste si statusuri amuzante. Cele mAI TARI PRIMESC FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| C3dRyK a răspuns:

Www.ymstatus.com orice status vrei

13 răspunsuri:
| eueu1212 a răspuns:

Buna!
Statusuri de dragoste 101 " Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

Statusuri de dragoste 102 " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "

Statusuri de dragoste 103 " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet,ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Statusuri de dragoste 104 " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

Statusuri de dragoste 110 " A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

Statusuri de dragoste 111 "

T- tandra
E- eleganta
I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

Statusuri de dragoste 112 " De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu… "

Statusuri de dragoste 113 " Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima,ti se goleste creierul…. "

Statusuri de dragoste 114 " Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas… :X :X :X "

Statusuri de dragoste 115 " Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 116 " Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face… "

Statusuri de dragoste 117 " Iti vad lacrima pe obraz cum incet iti curge, zambeste pentru mine. Si ma jur pe viata mea ca voi face totul ca sa fie bine… "

Statusuri de dragoste 118 " Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador… "

Statusuri de dragoste 119 " Fara tine ma sting… Ma hranesc doar cu nopti din trecut… Stelele plang in urma ta…Cum as putea sa uit… Cerul e trist… toate vb numai de noi… iar mie… mi-e dor de ochii tai… straight face"

Statusuri de dragoste 120 " Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi ! "

Statusuri de dragoste 121 " Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine… "

Statusuri de dragoste 122 " Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face… "

Statusuri de dragoste 123 " Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis… "

Statusuri de dragoste 124 " Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

Statusuri de dragoste 125 " Aseamenea unui zambet se ascunde mii de lacrimi… "

Statusuri de dragoste 126 " Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga… "

Statusuri de dragoste 127 " In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea ! "

Statusuri de dragoste 128 " Gura ta alaturi de a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis , un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
iubi mereu , iubirea mea , dulcea mea iubire… "

Statusuri de dragoste 129 " Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inimaFii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Statusuri de dragoste 130 " Probabil poza mea din rama mi-ar sopti :"stii nu esti ce-mi doreams a fii "

Statusuri de dragoste 131 " Nu stii ce greu imi v-a fii…. daca ai sa pleci si nu o sa mai vii… "

Statusuri de dragoste 132 " Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa… "

Statusuri de dragoste 133 " Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna… "

Statusuri de dragoste 134 " Numai langa tine viata mea e roz…. TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 135 " Pentru ochii tai ti-as da si luna si marea, pentru ochii tai imi plange acum inima. As vrea langa ei sa fie doar c ne leaga p noi doi, langa ei sa fie doar dragostea mea si a ta… "

Statusuri de dragoste 136 " As vrea sa dorm pe parfumul trupului tau, sa ma topesc cand atingerea ta ma arde, iar sarutul meu sa soarba dulceata buzelor tale…TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 137 " Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru. ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta……….iar u te vei inchide si mai mult in tine………nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA ! "

Statusuri de dragoste 138 " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

Statusuri de dragoste 139 " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

Statusuri de dragoste 140 " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Statusuri de dragoste 141 " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

Statusuri de dragoste 142 " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Statusuri de dragoste 143 " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

Statusuri de dragoste 144 " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

Statusuri de dragoste 145 " Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Statusuri de dragoste 146 " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice ! "

Statusuri de dragoste 147 " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

Statusuri de dragoste 148 " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Cand ma barfesti,imi dai satisfactie…cand ma inidiezi ,imi dai importanta…cand ma copiezi,imi dai valoare…orice ai face p mine nO ma doare

cand iti schimbi fata sa-mi dai curu inapoi

Statusuri de dragoste 149 " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA….dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferintza… "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe ! "

DeCat sa plang Cu vOi, prefer sa rad de vOi ! .

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior .

Hey tu.Frumoasa din padurea adormita.Nu adormi tu definitiv sa mai scapam de o vita? :d

Iubeste`o ! Nu`mi pasa ! pastreaz`o de tot . iar pe mine priveste`ma si lingete pe bot ! winking

Are Pretentsii`, Are Intentsii` bUne. E Cea Mai Scumpa Din lUme, E SeriOasa NuU`i Arde De GlUme blushing

Stiu ca vei cauta in fiecare EA ceea ce odata adorai la mine ! dar nu vei gasi .

Crezi ca ma faci geloasa?Nea`h.Nu imi pasa:d, ramai cu nasoala ta.Te pupa amica ta`:* !

Fata e criminala`, e bet0n. Nu merge la ea decat daq esti campion ;* E fenomenaLa deloq` Banala [-x Demantiala Chiar faTaLa batting eyelashes 0riginala si Senzuala blushing nu crezi ca` sunt reala` whistling

Draga mea,nu ma privi cu ura...te-a iubit dar stii...eu sunt mai buna.laughing

Ea nu tine cOnt dE mOda.O arde cum o simte!love struck. Ea se imbraca in stilul ei. Iar stilul ei nu minte!:X:X

| βÚβÚ a răspuns:

Salut!

1. De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De vei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…

2. Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze…

3. Dragostea e ca o clepsidra, cand ti se umple inima, ti se goleste creierul….

4. Doua lucruri sunt imposibile: a vedea cu ochii pe Dumnezeu si a povesti dragostea.

5. Ai Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Du-te vere!

6. Singurul mod de a va face calculatoarele sa mearga mai repede este sa le aruncati pe fereastra…

7. Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!

8. Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

9. Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie ci se simte…

10.Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare…

11.Viitorul e trecutul la prezent…. dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost deja…

12.Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau!

13.Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea…

14. Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile?

15. E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia…

16. Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate…

17. Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului

18. Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

19.Ma bronzez la lumanare… DND

20. Invisible … only gay people can see me online! :]

21. Invisible … only loosers can see me!

22. Te uiti ca prostu’ la statusu’ meu

23.Alfabetul incepe cu litera a, numaratoarea cu 1, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine.

24.In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara.

25.Nu beau, nu fumez, nu injur, dar am o singura problema: mint!

Sper ca te-am ajutat. app le-am luat de pe : http://rebubbles.wordpress.com

| Marijuana187 a răspuns:

laughing pai sunt multe
Tu Da Bi Da Bestrolling on the floor
foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste
Pluralul subst. telecomanda big grin copiezi versurile
Unde-i unu nu'i putere la butoiul plin cu bere, unde-s 2 puterea creste si butoiul se golestebig grin
Foaie verde puisor, tu dai booz eu dau ignore!
Terminati draq cu massurile angry angry
i Don'T neeD sEx...ScHooL fUcKs me EvErYdaY!
bute bute bute, cum te prinde cum te f*** te mai lasa 5 minute iti mai da un biscuite, iar te prinde, iar te f***big grin
Si Multe altele! Plz fundita:*

| scully a răspuns:

Mi-e dor de tine, de vremurile in care ma culcam cu tine, iti simteam caldura... draga mea pijama...happy

| scully a răspuns:

Un trandafir cat de frumos el tot isi schimba fata, dar un prieten credincios ramane toata viata.

| scully a răspuns:

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul...

Opriti planeta... vreau sa cobor...

In Caz de Al III-lea Razboi Mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice!

''Nu ma placi? Ia loc langa ceilalti care asteapta sa dau doi bani pe parerile lor despre mine.''

Sotia: Ai facut cumparaturile?
Sotul: Bad command or filename.
Sotia: Dar te-am rugat de dimineata...
Sotul: Syntax Error. Abort?
Sotia: Nici macar noul televizor?
Sotul: Variable not found...
Sotia: Bine, da-mi cartea de credit, merg eu la cumparaturi...
Sotul: Sharing Violation. Access denied!
Sotia: Tu vorbesti serios, glumesti sau incerci sa ma enervezi?
Sotul: Too many parameters.
. Sotia: Cum de m-am maritat eu tocmai cu tine?
Sotul: Data type mismatch.
Sotia: Dar salariul cand il iei?
Sotul: File in use... Try later.
Sotia: Ma faci sa ma intreb... ce insemn eu pentru tine?
Sotul: Unknown Virus.

M-am trezit LUNI si m-am gandit MARTI sa ma duc MIERCURI la scoala, dar cand am vazut JOI ca vine ziua de VINERI m-am gandit ce sa caut SAMBATA la scoala cand DUMINICA e zi libera! Atentie: respectati programu'!

laughing

| Bitzika a răspuns:

Te iubesc, te doresc du-te DRACU ca glumesclaughing

Foaie verde puisor, tu dai buzz eu dau ignore

DnD Caut cu lumanarea gasesc aproapre orice

DnD Ma rad

DnD Fac mostenitori familiei

DnD Ling Peretii

DnD BaT Pisica ca nu a fost cuminte

COD ROSU! inundatii la mine in camera plang dupa tine

| OneLifeOneLove a răspuns:

? Incearca sa zambesti urmeaza sfatu`:" Fii fericit toate trec ba, da-le dracu :X `

Sunt acel copil ciudat, cu acel ceva special! love struckx

? Mereu cu zambetul pe buze nu se streseaza nu prea o intereseaza ce urmeaza! ` love struck?

~ Stie cand sa rada.Stie cand sa fie suparata.Stie cand in ochii vostrii sa fie singura fata importanta`! love struck

. ...Sh orice v0rba de`a tha vrei Sa aiba si`un efeCt... felul tau de a iubi l`am conSiderat defeCt.

Imi dai leCtii de viata, tu, pe Ce baza? Sunt satula de m0rala Si de vrajeala pr0asta, Pentru mine, fratzie, nu prezintzi garantzie, Nu veni s-o arzi aiurea cu impresii de maretzie. love struckxx

« | SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` ese? tZa tare, asta e Fetiz†a ¢are te-a ridiCat MEREU i? piCioare` :

# Adu-ti aminte ce greu iti e sa te schimbi pe tine si vei intelege-atunci ce sanse ai sa-i schimbi pe altii happy

# Este timid si ii e grew sa spuna ca eu pentru. ea sunt cea mai buna'love struck

# Vei cauta privirea mea la fiecare ea din viata ta'love struck

# Imi spui ca sunt copilaroasa iarta'ma dar copilul asta nu are timp de o relatie serioasa :*:*

# Are Impresia Ca Eu Stau Sa Il Astept. Dar De fapt Eu Ma Indepartez Incet...Se Uita Atent.Ma Priveste Cu Regret.Asupra Mea Nu Mai Are Nici Un Efect 'love struck

# Un carbune aprins E usor de stins O prietenie adevarata NU se strica NICIODATA!

# AS vrea sa cred, sa pot, visa, sa te aduc de partea mea, as vrea ca timpul sa-l opresc, sa-ti spun de fapt cat. Te iubesc love strucklove struck [

# "Raman copilul vesel indiferent de adversari. Caci lumea e prea mica pentru atâtia oameni mari

# Formeaza numarul meu ori ce cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin :*

# Ai grija de fata ta ca daca nu ti-o ia altcineva!:X

# Hai sa n`mpartim lumea... Luna mie, Stelele tie, Oceanul mie, Pamantul tie, dar mai bine totul TIE si tu MIE! :

# De ce m-as schimba daca prieteni ma iubesc si-asa?

# Ea niciodata n-o sa fie in stare sa te raneasca sa te insele. si daca ti-a promis chiar o sa te duca la stele!

| elena17pb a răspuns:

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy. iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas.iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice.dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus... cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape... iar eu inca visez

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy.iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat.:X:X:X

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti❤❤Te iubesc❤

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

°º•★Madutza★•º° ❤Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu`❤●๋❤

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate...Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent...love struck""

II ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste[on the phone...EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe[:X][on the phoneSHOBY

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

o.totusi ma intreb Daca ma mai tii minte, macar Sau, cum ma tii minte.Ca si, copilu` ala Care eram cand te-ai dus?Sau, ma vezi din Ceruri Asa cum sunt acum?Nu stiu.asta-i intrebarea mea!

[♥]Spui ca sunt fitoasa...Te ascult atent! Chiar crezi ca imi pasa?

O femeie-n viata ta E ca focul, nu uita!

Am un zambet urias pe fata.E numai vina luihappy;x"

Nu o lasa sa plece, stii ca e singura care te intelege! Iubeste`o, fa`o sa uite ca ai fost rece

Ca oricat ai incerca n`o sa reusesti . stii bine , sa uiti zilele senine

Mi`e dor sa tsipi la mine cand te suparam . mi`e dor sa te alint cum numai eu o faceam

Spune-mi, in loc de suflet ce sa pun acum ?

Ai avut ocazia sa alegi , ai ales ,dar ai pierdut`o pe EA

M`am resemnat cand trebuia sa sper…am ascultat cand trebuia sat tzip.am kutat ce se stia pierdut am deschis ce trebuia sa inchid

Uneori ti-ai dori sa fie doar cum a fost...candva

"Sunt genul de fata ipocrita , genul care stie sa minta ca e fericita

Nu trebuie sa mai cauti, iti spun eu unde sunt . în cartier, cu fetele. acolo unde m`ai cunoscut

Uneori as vrea sa fi ramas acelasi copil putin retras...Acelasi copil cand asteptam Craciunul cu nasul lipit de geam

Aşa micuţă cum spui tu că e,păstreaz-o lângă tine că ea te iubeste

Si au fost clipe cand tipam de fericire . si clarrr ! o sa mai fie

Mi-a zis odata mami o vorba desteapta: "printeso,nu alerga dupa caleasca care nu te-asteapta

Sunt perfect imperfecta de cand` ma stiu.Doar ca` am curaj sa fiu cine sunt pana nu`i prea tarziu

Ea niciodata n`o sa fie in stare sa te raneasca ... sa te insele

Si zambeste ... Cineva Acolo Sus te iubeste

Mi`e dor de persoana care imi spunea ca sunt "copila

Stii,toate noptile tarzii. S-au stins cand tu mi-ai spus. Ca stai cu mine orice ar fi..."

Spuneai ca vrei sa schimbi lumea. Intreaba-te mai intai daca se merita !"

O sa am mereu acel Ceva pe care ti`l doresti tu...si nu`l mai are ALTCINEVA]

Imi place cum ma privesti, imi place cum imi zambesti, imi place la nebunie cand bati apropouri ca ma iubesti

Ia`mi amintirea pe care mi-a lasat`o si distruge`o ! Smulge`mi din piept dorinta de a mai fi cu el . Sterge cu sarutarile tale tot ce a sarutat el

"Nu vezi ca tot ce fac cu drag ,fac pentru tine

Ciudat spuneam mereu ca nu vreau ca n-am timp... Iar acum constat c-am inceput sa ma schimb.

"Un zambet nou si o inima de gheatsa."

"E mereu cu capu sus, nu se streseaza! Nu o prea intereseaza ce urmeaza

Daca vrei sa castigi,trebuie sa fi dispus sa pui totul la bataie."

E doar o fata cat se poate de obisnuita .care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba . si zile in care arata extraordinar

"Ochii caprui,conturati perfect...dar oricat ai vrea, nu poti sa fi direct

Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele... Cand plangeam din despartiri sau barfe rele

"Asta-i pentru ai mei Nu o sa le zic numele ca se stiu ei. E pentru noi. Pentru noptile pierdute Pentru sticlele golite in cateva minute

Nu exista blonde proaste bune de senzatii, doar femei cu cap care stiu ce dracu` vor barbatii

Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe. Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

"Nu ne pasa noua ce spune lumea ! Lumea`i proasta si va fi intotdeauna

Sunt corectata atunci cand mai fac cate`o prostie.Asa am invatat sa pun pret pe prietenie

Da-mi 3 motive sa zambesc!"

Frumoasa in felul meu , si ma place asa . el

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa . daca sunt fericita nu conteaza ."

Ramai copilul vesel indiferent de adversari, caci lumea e prea mica pentru atatia oameni mar

Stiu ca n`auzi asta pentru prima oara. Da`n general cu ce masori ti se masoara

Dar acum el are o fată...si pentru el,fetiţa lui e cea mai importantă

Pentru ca doar tu . cu un simplu cuvant reuseai sa o faci sa zambeasca

Ai stii si tu daca te-ai privi prin ochii mei."

Un toast pentru noi, pentru cei care ne'au avut,pentru bulangii care ne'au pierdut si pentru norocosii ce urmeaza sa ne aiba

Lasă timpul să treacă, ca să faci treaba să meargă… nu te grăbi… vei reuşi

Câteodată îmi place să cred că marea e doar a mea. Si de multe ori îmi doresc si eu să fiu ' m a r e a ' cuiva

Am invatat ca daca vreau trebuie sa dau si daca nu mi se raspunde,inapoi trebuie sa iau

Ai tras adanc in piept aeru` de afara, si m-ai luat in brate pentru ultima oara

Viata merge inainte indiferent de ce-ai facut ♥ Zambeste si fii dulce la fel ca la inceput

De azi am un singur scop! Sa pun fericirea mea pe primul loc

Acum cand e prea tarziu tu spui : Uite baa ea chiar tinea la mine!"

"Iti mai spun o singura data ! O sa iti para rau ca nu ai stiut sa ma pretuiesti ca fata

"Dar te`ai intrebat vre0data Cate`ai putea sa pierzi daca ma dai la o parte si nu ai s` ma vezi?

Cu indiferenţa ta, m-ai făcut mai mare. Acum nu-ţi convine, dar încet, încet calc pe urmele tale şi poate vei afla şi tu ca indiferenţa doare."

funda?

| elena17pb a răspuns:

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.
Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat
iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy. iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas. iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune statusuri raman cele in engleza;)...Iti impresionezi mai bine prietenii asa;). Uite aici un twitter cu citate love pe care'l urmaresc;) '
http://twitter.com/LoveQuotesx

Sper ca te'am ajutat! Funda? :D

| Elenuca3567 a răspuns:

Un status de dragoste care imi frange inima e "cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci, dar nici atunci nu te voi uita!" asta e trist rau.
Mai stiu si:" in cateva minute intru in operatie, le-am spus sa imi scoata tot ce simt pentru tine"
Poti gasi multe altele daca dai o cautare pe google.winking Sper sa iti folosasca.

| robe100 a răspuns:

InSpir adanC. E prea fitos! Cand L`am vazut era Sa cad pe jOs.Clipesc prea deS Cand il privesC. El mi-a zambit Sh` simt ca inebunesC! love struck""