| Inummmiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Hei! Stiti ceva carti gen Invitatia la vals, de Mihail Drumes?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Hey! Iti recomand sa citesti si celealte 3 romane ale lui Drumes: "Scrisoare de dragoste'', "Elevul Dima sintr-a saptea'' si"Cazul Magheru''. Alte romane de dragoste din literatura romana ar fi "Lorelei''-Ionel Teodoreanu, "Iubim''-Octav Dessila, "Panza de paianjen''-Cella Serghi, "Accidentul'' si "Orasul cu salcami''-Mihail Sebastian. Spor la citit si o zi frumoasa iti urez!

2 răspunsuri:
| Cuniska a răspuns:

Scrisoare de dragoste de acelasi autor, panza de paianjen de cella serghi, fiul risipitor de radu tudoran

| JoannaC a răspuns:

Pai am citit "Elevul Dima dintr-a saptea" tot de Mihail Drumes, cred, ca de mai mult de 10 ori si e printre cartile mele preferate.Chiar iti recomand aceasta carte sa o citesti.Si "Scrisoare de dragoste", tot scrisa de el, cred ca e o carte frumoasa, desi nu am citit-o.Si aici mai poti gasi carti:
http://www.librarie.net/c/47/carti-dragoste/