| just99me a întrebat:

Hei TPU ^.^ Am o intrebare pentru voi, cei care stiti chitara. Am ramas in pana de idei, si vreau sugestii de melodii pe care sa le invat, fie pe ciupituri (daca se poate, mai usoare, nu sunt asa de avansat), fie pe acorduri, acordurile pe care le stiu sunt E, Em, A, Am, G, G7, Dm D, C, sau cel putin pe astea mi le amintesc acum. Nu e nici o problema daca melodia respectiva necesita si alte acorduri, multumesc anticipat big grin funda

1 răspuns:
| Mwha a răspuns:

Http://tabs.ultimate-guitar.com - gasesti aici cate cantece vrei.
P.S. Eu ti-as recomanda : http://tabs.ultimate-guitar.com/a/adele/someone_like_you_crd.htm, dar depinde si de ce cantece iti plac tie.