| Panteraa a întrebat:

Daca mananci foarte foarte putin in cat timp slabesti si cat?

8 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Nu este bine sa te infometezi! Nimeni nu iti va recomanda asta! Cel mai recomandat este sportul, dar si un regim echilibrat, fara fast-food! stii tu la ce ma refer. Incearca sa faci sport cat de mult si sa mananci cat mai sanatos!

| miku0101 a răspuns:

Pai daca nu mananci ramai asa cum esti! faci exercitii! happy succes!

| RoXxy a răspuns:

Poi daca nu mananci risti sa slabesti.din putere.Si sa te imbolnavesti grav. DAca vrei cu adevarat sa slabesti fa miscare multa, cauti si tu pe google ceva exercitii si te pui pe treaba.Cu mancarea...trebuie sa mananci de toate(mai putin dulciuri)DAR sa nu te saturi niciodata cand te ridici de la masa si sa bei multa apa. Pont:bea un pahar de apa si inainte de mancare intotdeauna, si nu manca dupa ora 6 searawinkingSucces!

| camifgtjfjtyfmh a răspuns:

Uita un site cum pot sa slabesti 10 kg intr-o luna http://www.blogulmariei.com/ si scrie mai multe chestii uitate si o sa vezi

| Catheryne a răspuns:

Mai important este calitatea nu cantitatea, adica ce fe de mancare mananci, nu cantitatea in care mananci. Adica degeaba mananci un sandwich pe zi de ma Macc Donalds sau o ciocolata pe zi sau mai stiu eu ce pentru nu numai ca nu vei slabi, dar iti vei pune sanatatea in pericol. Crede-ma stiu ce zic. Si eu am incercar sa mananc puti si numai mi-am dat peste cap metabolismul si n-am slabit deloc. Mai bine mananca sanatos, nu sari peste nicio masa si fa mult sport. Bafta! happy

| MuJaRdIn a răspuns:

Depinde ce mananci, cat si cand, in medie cu o cura de slabire normala cam 2- 3 kg pe saptamana, acum depinde si de organism!

Mincind putin. slabesti foarte repede. eu nu mincam inainte nimic, m-am tinut 3 zile, doar pe apa, insa in a 3 zi nu mai aveam puteri sa ma ridic din pat, am slabit cu ~2kg, insa dupa ce sora si mama mau impus sa maninc miau revenit inapoi mai mult ~3-4 kg. deci sa nu maninci nimic e foarte rau.

insa am mai tinut o dieta efectivaa. trebuie sa maninci doar hrisca, facuta pe apa, fara unt, sos,, chiar si fara sare. e cam fara gust cei drept. insa poti sa tai cubulete de mar. de la mar nu te ingrasi, poti sa pui si kiwi. aceste 2 fructe sint recomandate. si este de dorit sa bei ceai verde... de la el slabesti. poti sa il pui la racit, pentru al bea in loc de apa. succese. eu cu aceasta dieta am slabit desul de mult. insa nu tin minte in kilograme, cei drept ca vizibil, chiar burtica mi s-a dus. insa dupa ce o sa tii aceasta dieta este important sa nu incepi a minka tot odata cu gura plina, ca sa-ti plesneaska burta de la multa mincare. incetisor maninci hrisca de 2 ori pe zi si mincare normala o data. si tot asa incetisor treci la mincare obisnuita pentru a evita revenirea kilogramelor.

inca un sfat : daca vrei sa slabesti nu minka paine, si nu pune multa sare in mincare deoarece de la sare te ingrashi.
succese. funda?

| Alexandra_4886 a răspuns:

Eu am incercat si am slabit intr-o luna 5 kg imi dai te rog funda?