| ADDAALE a întrebat:

Ma cam plictisesc si imi pierd vremea pe PC.Ma puteti ajuta si sa-mi spuneti ce sa fac? Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| xJokerxSvk a răspuns:

Oh, şi eu m-am confruntat cu asemenea situaţii, când nu aveam ce să fac şi stăteam aproape toată ziua în faţa monitorului.
1. Fă origami
2. Desenează/colorează
3. Dansează
4. Citeşte o carte ( de la o vreme poate devenii chiar interesant )
5. Fă poezii sau compuneri
6. Plimbă-te
7. Mergi cu bicicleta/rolele/skateboard-ul
8. Ieşi afară cu o gaşcă/un prieten
9. Ajută lumea pe TPU
10. Stai pe HI5, Facebook, Skype etc.
11. Party
12. Fă-ti un nou HOBBY
13. Enervează pe cineva (mereu mă amuz pe chestia asta)
14. Te poţi uita la TV
15. Downloadează photoshop şi distrează-te cu el
16. Ascultă muzică
17. Caută jocuri noi
18. Fă ca o maimuţă rolling on the floor
Sunt mult mai multe lucruri pe care poţi să le faci, doar ca momentan doar astea mi-au venit în minte

10 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Uita-te la un film.

| Marian619 a răspuns:

Laba

| stlucian a răspuns:

Cauta un prieten/a si jucati Badminton daca aveti rachte.Cu pana 80 lei (perechea)si chiar mai ieftine le puteti achizitiona si le aveti.Ca doar vrei putina miscare! Se poate juca intre blocuri/camp deschis.
E distractiv.Parerea mea.
Asta daca nu vrei un joc de cartier la care oricum in zilele noastre NU se mai practica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. Cheama-ti prietenii si jucati jocuri. Sau ati putea merge la o plimbare. Ati putea practica sporturi. Sunt o multime de lucruri de facut.

| OhGodWhy a răspuns:

Tage o l a ba scurta tongue

| tlaura a răspuns:

Nu o sa iti zic ''Ia o carte si citeste'', pentru ca presupun ca nu are rost sa spun asta laughing
Iesi afara, cheama un prieten cu tine, fa impreuna cu el farse altor oameni de pe strada ( gen : du-te si intreaba-i pe cei de pe strada ceva amuzant ) sau nu neaparat sa ii intrebi, le poti spune ceva gen; ''Stiu ce-ai facut asta vara, nu o sa scapi usor!''.; Sau striga dupa cineva '' Heii TUUU!, DA, chiar tuu! Oameni buni, prindetil! Mi-a furat acadeauaaaaaaa! ''. rolling on the floor
Ei bine, daa, oamenii o sa te creada ciudat, cu atat mai bine, pentru ca poti rade de reactia lor laughing

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Buna!
-Citeste o carte
-Invata/Fa-ti temele(glumeam)
-cheama niste prieteni la tine
-vb la telefon/pe mess/pe facebook
-descarca un joc(Chicken Invaders,Hercule,Spider-man,Tarzan...)
-iesi cu bicicleta/rolele/skate...
-iesi oin oras la un suc
-organizeaza o iesire la strand
-Du-te la un film
-Uite-te la un film/serial in casa(PLL,TVD,Teen Wolf,SmallVille,Home Alone...)
-deseneaza/picteaza
-fa-ti o cutie "despre tine"(pui jurnalul,jucaria cu care dormeai cand erai mica, nr. din revista preferata, o hartiuta cu luicruri despre tine+secrete, o melodie/un joc/un film care-ti place mult, prima ta jucarie...etc)-daca esti fata
-citeste
-deseneaza
-rasfoieste reviste
-uite-te la Tv
-uite-te la documentare
-citeste pe net despre subiecte care te intereseaza
-dormi
-mazgaleste-te
-scrie un cantec/poezie/poveste/roman
-petrece-ti timpul cu ai tai sau cu sora
-plimba cainele sau joaca-te cu pisica(daca ai)
-citeste cateva pagini din dex
-raspunde pe TPU
-asculta muzica

| vladut91 a răspuns:

Pai Depinde de unde esti
Tara
1 Poti sa te tragi cu bicicleta (12-14 ani)
2 Sa iti chemi prieteni si jucati tenis de Picior ( merge la orice varsta)
3 Mergeti pe terenul jcoli sau stadion si jucati ( fotbal, respinsa, victoria etc ) ( orice vrsta)
Oras
1 Poti merge la un film
2 La o pizza o inghetata
3 Seara te poti plimba prin oras
4 Sa mergi intr-un parc de distractii
Funditz?

| Ciocoo a răspuns:

Mai jos iti scriu o lista de activitati ce iti vor umple timpul liber :
1. poti citi ( stiu, pare plictisistor, dar daca gasesti niste carti cu adevarat bune, vei vrea tot mai mult si mai mult sa citesti; eu iti recomand de Heather Davis, o carte exceptionala )
2. Poti sa mergi cu bicicleta/ rolele
3. Poti merge la mare/piscina
4. Cheama-ti prietenii acasa / du-te cu prietenii la alt prieten acasa si jucati-va carti, sau alte jocuri
5. Deseneaza, picteaza
6. Du-te la cursuri de dans/inot/un anumit sport
7. Vizioneaza un film BUN cu prietenii
8. Plimba-te, admira, du-te intr-un parc ( normal/de distractii )

Sper ca te-am ajutat :*

| b3Blue a răspuns:

Joaca-te si tu ceva pe pc. happy