| BlueBubble a întrebat:

Nu aveţi careva rezumatul cărţii "James şi piersica uriaşă"(Roald Dahl)? Nu am nevoie de întreaga carte online sau aşa ceva, ci doar de rezumat. Dacă aveţi să fie făcut de voi, nu de pe internet puppy dog eyes sau chiar dacă e de pe internet să nu fie de pe un site cunoscut. Sau la cartea "Charlie şi Marele Ascensor din sticlă", tot de Roald Dahl. Nu foarte lung (1 pag.) big grin Am citit ambele cărţi dar n-am idee cum să fac rezumatul. V-aş fi recunoscătoare dacă m-aţi putea ajuta. Am nevoie de ele până mâine! Mulţumesc! :*

fundiţăă + vot love struck

4 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Dupa moartea parintilor sai, bietul James Henry Trotter este dat in grija matusilor, doua dintre cele mai groaznice fapturi de pe fata pamintului, astfel incit, dupa 3 ani de zile devine cel mai trist si mai singur baietel din lume. Dar se pare ca necazurile lui se termina cind un batrin ciudat ii da un sac cu cristale magice, care il vor scapa pentru totdeauna de saracie si de deprimare. Doar ca asa amarit si impiedicat cum e, James scapa cristalele linga piersicul care n-a rodit niciodata si atunci se intimpla minunea... apare Piersica Uriasa care il poarta in cele mai pasionante aventuri pe care le-a trait vreodata vreun baietel.

| BlueBubble explică:

@bistriteanul nu este bine atat de scurt, trebuie sa fie mai detaliat. Multumesc!

| BlueBubble explică:

sigh niciun raspuns.

| MrsAllAmerican a răspuns:

Si eu am nevoie de acelasi lucru