| AlexutzaSiNimik a întrebat:

Hei, TPU! Voi ce programe de editat cunoasteti? big grin Dau funda pentru cele mai bunewinking.

Răspuns Câştigător
| lolz1 a răspuns:

Cel mai bun e clar picmonkey!
Daca ai cont pe fb incearca aplicatia de acolo, poti sa-ti modifici orice! Pe locul 2 eu as clasa photoscape-ul nu prea merge sa-ti schimbi culorile dar pe mine deseori ma ajuta sa decupez ceva sau sa pun in rama, etc. Iar pe locul 3 pizap.com, unde iti poti face poze de coperta pentru fb sau multe altele. Sper ca ti-am fost de ajutor, funda?

11 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Cel mai bun si pentru mine cel mai usor de folosit este Adobe Photoshop(dar nu versiunea CS.6 ci CS.5-este mai usor pentru mine:P).La inceput poate sa para greu dar imediat te obisnuiesti si incepi sa faci tot felul de chestii.Plus,gasesti pe internet tot felul de tutoriale ca sa te ajute.

Tot ce vezi aici am facut in Photoshop:

http://standinginthetunnel.deviantart.com/gallery/?

In plus de asta, poti sa desenezi si sa faci GIF-uri ca acela din stanga de tot:

http://effiestrinketss.tumblr.com/

Dar daca vrei doar sa modifici putin niste poze(sa le dai tonuri mai calde etc.) iti recomand Pixlr

| Jenn002 a răspuns:

Eu personal folosesc pentru editat poze Photoshop CS3 desi e putin mai complicat de folosit, dar daca faci ceva practica o sa inveti, si apoi pentru ceva mai simplu folosesc Photoscape, ultima versiune. Pentru editat video-uri folosesc Windows Movie Maker. Le poti folosi cu incredere, garantez. happy

| Chαяtreux a răspuns:

Photoscape este foarte bun si usor de folosit

| Senzaționalul a răspuns:

Windows Movie Maker il ai in start>all programs.Este foarte usor de folosit.
Daca ii bagi si un plugin sa faca filmele HD eu zic ca nu mai ai nevoie de nimic.

| ElectronicSound a răspuns:

Http://pizap.com/ asta-i bun, si poti sati downloadezi gratis photoscape http://www.photoscape.org/ps/main/download.php si uite inca unulhttp://pixlr.com/editor/

| Zitronen a răspuns:

Windows Movie Maker - poze
PhotoShop - Poze

Succes!winking

| LittleKidu a răspuns:

Photoshop, photoscape, pizap.

| Klow a răspuns:

Cel mai bun program de editat dupa parerea mea este fotoshop si pizap