| Alexutzaaaaaaaaaa a întrebat:

straight facevreau si eu niste statusuri gen "nu ma iubesti nu te intereseaza de mine"sa nu fie de indiferenta si triste!sadva roggpuppy dog eyes funda!

Răspuns Câştigător
| Céline7 a răspuns:

Salut! Uite cateva statusuri :

-Dar nu-i nimic acum s-a terminat, nu ai fost cel care nea indepartat

-Nu mai vreau sa cred intr-o iluzie, nu mai vreau sa trag nici o concluzie

-Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? mai bine ar fi sa calculezi din nou

Tu te mai suporti? eu nu te mai suport!

Ce fac? Cum fac? treaba mea! vz ca prinde invidie pe mine tarfa ta

Nu esti decat o marioneta si iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila.dar tu te crezi ''irezistibila''

Aveti calitati aparente sh defecte permanentesunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Multe barfe.Multe tarfe.asa-i viata.cand te apuca greata

Defectele melesunt calitatile tale

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

Fiecare barfa...ma face mai importanta

Te bagi in viata mea cu fiecare secunda...pey normal ca a ta e praf!

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie:X

:X Baietii au balansul lor fenomenal dar intodeauna fetele au rolul principal!

Fetele cuminti nu mai sunt la moda ci fetele fierbinti, ce iau toti baietii in proba:X

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce? nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea, dar nu are nevoie de tine

Fraiere.e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele...dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'. asta era in generala acum e fata de liceu, sh e dementiala!

Discoteca toata, se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime...tu ramai pitic de casa! Auzi mult blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah.crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica, ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine, nu doar atunci cand isi amintesc:X

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

She’s so sexy, she’s so hot Every night she’s breaking your heart

Sh orice ar fi...asa-s prietenii...sh asa vom fi mereu

De ce cand te intrebare ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?

Azi n-am chef sa fac nimic, nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu! Impac'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata... tati nu te cearta!

In viata nu poti sa ai tot ce.ti doresti :p. Incearca sa zambesti, urmeaza sfatu' : Fii fericit,toate trec, ba da`le dracu'

Nici prea vulgar, nici prea cuminte...dua cu tine ma simt 'high' iubirea face legea:X

Sh cu toate astea...tu stii cel mai bine ca orice ar face, tot la tine vn[:X]

Nu pot sa-mi iau gandul deloc de la tine! Parca as vrea sa fii in fata mea sa-mi spui ca va fi bine.

Visam că DRAGOSTEA e simplă şi trece! Şi că nu te lasă rece când ÎL VEZI CĂ UMBLĂ CU 10!

'' Poate ca asta o sti si tu.Ca dragostea`i o curva tu esti un deja`vu!''

status pe care il am eu acum:E clar ca nu-l auzi cand te iubeste in tacere!
"Si Daca el Nu O Sa-ti Mai Zica " Noapte Buna ". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-Ti Mai Zica " Buna "... Ai Prietene Care sa te Sune, Sa-ti Zica :Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna""

[Orice] [minut] [e] [un] [inceput], [Viata] [merge] [inainte] [indiferent] [de] [ce-ai] [facut] [Poate-ai] [gresit], [poate-ai] [mintzit], [Ti-am] [mai] [spus]: [Ne] [vedem] [acolo] [sus]!"""

Sh fac pariuu` ca daca` as putea fii` acolo n`ar mai fii` asa. Sh fac` pariuu` cu prezenta mea ar schimba ceva

Ai multe de spus, as vrea sa te-ascult, Dar am calcat si eu pe urmele tale inc-o data Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata Te las linistit ïn lumea ta de gheata""

Ma vei gasi poate intr-o zii. Intr`un loc uitat. Ma vei privii. Zicand incet."A fost odata prietena mea"![(sad]

Uneori, te porti de parca nu ti’ar pasa.Dar stiu sigur, ceva din adancul sufletului tau, ma vrea! love struck"

imi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse, oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine!:*"

Nu`mi place deloc să mă descriu. Hai! Vin`o lângă mine şi ai să vezi ce ştiu!"

Imi suna telefonul, el n`a mai sunat demult.Si numarul ce`a aparut mi`Se pare cunOscut! E o vOce pe care O simt cum n`am mai Simtit de mult.Cu lacrimi el mi-a SpuS sa-l iert ca A GreSit mult!"

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...sad

Teoretic ti se pare simplu si totu-i foarte clar. Practic iti este greu uneori sa iesi din tipar"

Toti o sa spuna 'Te iubesc! Fara tine nu traiesc!' Complimente ce te fac sa zbori... Ei te mint de un milion de ori. winking

Si va mai las voua trecutul cu tot cu expozitiunea si odata cu intriga va rog pastrati si actiunea ca la momentul culminant aleg sa'mi calc promisiunea"

Stau astept sa sune dar nu suna de atata timp.

Sentimentele nu se zic`, ci se arata`. Sunt oameni pe care nu i`ai mai putea inlocui vreodata`! - happy`:-x

←♥→Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit!←♥→

dar mereu, nu uita, vei ramane special in viata `mea

Nici tu nu sti ce este. Ura sau iuuuubire'? Ca nu-l iubesti pe el, ci iubesti 0 amintire.

Stiu iti lipseste si asta e normal
Nu te asteptai la un astfel de final
Nu ai fi crezut ca intr-o zi el va pleca
Si va lasa un gol in inima ta

El o ia de mana,ar vrea sa-i spuna Ca:"Nu te-am uitat!" Ea`l saruta si ii spune: "Ce mult am asteptat!" Fiindca timpul niciodata Nu a sters dragostea. Din nou sunt impreuna, Din nou doar el si ea

E acelasi vechi refren`Te rog mai da`mi un semn`

. Ai fost unitatea de masura. pentru` fericirea mea :].

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti,sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Si sunt constienta ca nu`ti face bine. dar orgoliu` meu e mai presus de iubire!

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsiPrietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.

Timpul este prea lent pentru cei care asteapta,prea iute pentru cei care se tem, prea lung pentru cei care se plang, prea scurt pentru cei care sarbatoresc si totusi se spune ca timpul este o eternitate…. imposibilul nu e decat o extrema, iar esecul face parte din reusita.happy….Si apoi nu exista om fara tragedie, nu exista decat ceea ce credem despre asta.Totul e costumatie.Totul pare facut asa cum vedem pe strada, indiferent, trecand prin pasajul aparentei.Totul miroase a regula si isi pastreaza secretul!

Amintirea este Raiul din care nimeni nu te poate scoate!
.si uneori lasi in urma mii de cioburi sparte….e usor sa dai sfaturi celui din oglinga…imagini false te inconjoara. love struck

->…S-a ales scrum, praf,
Lacrimi, strigate, nestire
Am ramas doar eu,
Tu nu,
Sunt doar eu
Cu mine
Singura privire…

Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

Mii de voci in capu` meu imi spun :''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni

Decat sa inseli sinceritatea unui om mai bine paraseste-l!

Iti ia un minut, pentru a-ti da seama ca o persoana este speciala! O ora pentru a o judeca, 1 zi pentru a o iubi sau adora, dar iti ia o viata intreaga, pentru a o uita!"

Daca viata mea de scoala Ma va desparti de tine Sa pastrezi aceste randuri Ca o unica amintire.

E greu sa uiti clipele Pe care le-ai petrecut E greu sa uiti prietenii Pe care i-ai avut.

Pe aceasta foaie mica Amintirea mea ti-o las Ca nu stiu in care parte Ma va duce al vietii pas.

Să fiu iarăşi un copil cu ochii mari şi curioşi, Să cuprind în ei tot cerul cu nori albi şi pufoşi, Să fiu plin de fericire, să zâmbesc şi apoi să plâng... Să alerg din nou la mama, să m-alinte cu un sărut! ♥

Vreau copilaria mea impiedicata... unde, greseam si plangeam. unde, nu stiam, si habar nu aveam de nimic, pentru ca nu gandeam. Cand devi mai mare iti amintesti doar cateva momente, frumoase sau amare... Vreau sa raman mic, nu sa devin mare.

Ei îi place sa zâmbeasca si sa se veseleasca dar deseori plânge.Ea fuge de trecut, dar întotdeauna se gândeste la el si viseaza sa-l intoarca.Ea nu crede în minuni, dar tot îsi pune dorinte.

Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea Stiu ca o sa-ti gasesti pe altcineva.

Un om care isi doreste ceva va gasi o cale. Un om care nu isi doreste va gasi o scuza.

A fost odata un cantec de dor acum sunt numai amintiri ce par ca dor

Apropo stii cum e vorba mea stimate frate iubeste-o din suflet dar dovedeste’o si prin fapte.Te iubesc.

Stiu ca n`auzi asta pentru prima oara. Da`n general cu ce masori ti se masoara

Iti spo0n doar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Mi`e dor de simplele, banalitati pe care le faceai, mi`e dor de simplu` te iubesc, pe care mi`l spuneai.

Astazi sunt la pamant, eu nu mai sunt la fel. Si va rog din suflet...nu ma intrebati de el sad

Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii... Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

Nu ma intreba ce si cum am facut.Priveste doar rezultatul:fara mine esti pierdut!

Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima, mergi mai
departe, nu-i un sfarsit de drum!

P.S Daca ai nevoie de sfaturi trimute mesaj sa-ti dau id de mess.Pa :*

8 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Kyrie a răspuns:

Cuvintele nu au putere, in special cele copiate de la altiiwinking, esti slab, lasa-te, ocupa-te de altceva sau zi-o in fata, bye bbyeee

| BellaKiოNana a răspuns:

• Iubire nu exista, exista doar creduli, iluzii si speranta, si visuri de nebuni!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? Ha! dar nu te-ai gandit pentru mine mai existi oare?
Spui ca numai sunt la fel ca m`am schimbat dar de fapt niciodata n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat.

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
Ji daca nu te mai uitSi la mine Ce? mahh stiu ca esti cu ea si la mine salivezi! :*
Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare; acum nu-ti convine dar incet, incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.
"... unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!""

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| tony10 a răspuns:

Pai omoara-te

| Alex1997eu a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/statusuri-triste.html uitate pana jos ca sunt multe;) funda plzzz

| EdyyChill a răspuns:

Paii,1"you have many friend beside you, but most of them don't care"
2"You do not love me, you are not into me "
3"One day, i'm gonna forget your name"
4"Gelozia inseamna iubire"
5"When you really love someone, age, distance, height and weight are just numbers."
funda>big grin

| Drogataa a răspuns:

Nu stiu daca e ceea ce cauti dar uite cateva: Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!
Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc!
Nu ma intreba ce si cum am facut.Priveste doar rezultatul:fara mine esti pierdut!
Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost
Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!
Uneori e greu să treci singură prin toate chestiile, și să ții totul în tine pentru că ți-ai pierdut încrederea în toți.Nu sunt multe dar sper ca te'am ajuat. happy