| Rebecca00 a întrebat:

Vreau si eu statusuri despre dragoste, prietenie adevarata, de dor etc., dar sa nu fie din acelea pe care le stie toata lumea, ceva mai diferite. Si sa fie scrise in romana, nu r0m@n@.
Dau funda la cele mai multe si cele mai frumoase.

Răspuns Câştigător
| AnaAmalia31 a răspuns:

1. Uraste-ma! Ca de iubit n-ai fost in stare!
2. Nu lupta pentru cineva care nu-ti da motive s-o faci!
3. Ce-i drept nu înţelegi, NU! O sa te doară tare.Nu eşti bun în atac, dă-i drumul dracu-n apărare!
4. Dacă n-aţi avea atâtea defecte, nu v-ar face atâta plăcere să le observaţi pe ale celorlalţi!
5. Zi de zi câte un fraier se crede băiat de băiat.
6. A fost de la sine, voi m-aţi schimbat, eram de treabă cu toţi, dar oare caţi aţi meritat de fapt?
7. Dacă îmi dai sentimentele tale, eu ţi le fumez!
8. Idei pesimiste, sfaturi camuflate, dacă îi priveşti de-aproape, le vezi feţele trucate.
9. Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.
10. Noi: 2 nebuni ce n-am ştiut să ne înţelegem. Lumea: un sanatoriu din care nu ştim ce să alegem.
11. Şi odată cu timpul... Sper să rămânem la fel şi dacă trecem prin noroi, ne oprim să ne jucăm în el...
12. Eu am puterea să-mi smulg inima din piept şi să v-o pun în palme, voi n-o atingeţi, vă e teamă că doare.
13. Nu există bărbaţi deştepţi care să ştie să înşele. Există doar femei care iartă şi fac pe proastele pentru că iubesc prea mult!
14. Eu, imi trăiesc viaţa aşa cum ştiu şi aşa cum pot.Îl iubesc, dar nu pot spune că fără el nu aş putea trăii deloc.
15. Îmi ziceai "Mor de dorul tău.", şi atunci de ce nu ai murit handicapatule?
16. Doar atât. jigneşte-ă pentru a-mi da forţa de a te ucide!
17. Si chiar daca s-au intamplat multe, chiar daca te-ai comportat urat, te-am iertat si-a meritat!
18. Te-am iertat pentru ca tin la tine, oricum increderea pierduta, nu mai vine.
19. Orice-ar face acum, nu mai are rost, esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc, ma prefac ca nu-l cunosc.
20. Esti o carte inchisa ce s-a prafuit de mult.
21. Cand ei cred ca ai renuntat, da din cap, zambeste si treci la linia de start.
22. Ai vrea să te întorci acolo dar nu poți, ți-ai dat seama că și el e la fel ca toți.
23. Voi scrie pe o cărămidă " Mi-e dor de tine"și am să ți-o arunc în cap să simți și tu cum doare când îți lipsește cineva.
24. Odată-n viaţa ta renunţă la orgoliu şi nu-mi vorbi urât, căci eu te port în inimă şi-n gând.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Wish you were here, When you're gone, Vara trecuta imi spuneai ca sunt valul ce il asteptai, Doua maini in taina s-au intalnit, buzele mai apoi s-au daruit, inima e doar una si e de ajuns pentru amandoi, Beautiful liar, Que hiciste, Nu mai vreau iubire cu-mprumut, asa am tot avut, Ai fost doar un inger rau mintinda ca ma iubeai, Nimeni n-o sa iti explice ce e dragostea, asta singur intr-o zi de vara o vei afla, Scapa-ma de ea, de inima mea, Pleaca, maine o sa-mi treaca. Bafta!