| Lorenna a întrebat:

Heiihappy
Am de facut pentru scoalachatterbox un afis si nu stiu ce subiect sa abordez gen: Antidroguri
Salvati copii de cancer
voi daca ati fi in locul meu ce titlu i`ati da? si ce ati scrie pe el?
♥Fundaa♥

4 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Poti sa ii dai titlul :
- Cum influentam generatia noastra sa consume droguri
- Stop drogurilor!
- Salveaza o viata!
Scrie un exemplu de adolescent sub influenta drogurilor. Adica spune cum se comporta, cum vrorbeste un drogat. Era un articol in revista Popcorn despre un tip care era la un pas de moarte dupa ce a luat o supradoza si mai la sfarsit, un tabel cu toate drogurile, efectele si ce schimbari se produc in organism daca le consumi. [de asemenea si comportanemtul unei persoane, etc.]
Despre un caz inventat ai putea scrie. happy [ ii dai nume imaginar.on the phone
Spune cum am putea sa ne ferim de aceste 'tentatii'...
Si in josul afisului scrie : 'Chiar vreti ca voi sa va aflati in situatia lui X-ulescu[numele pe care i l-ai dat]? Daca nu, spune stop drogurilor!'
De asemenea, lipeste si niste imagini cu oameni sub influenta drogurilor. Ceva care sa ajunga la inima.hee hee

Sau, la faza cu copii cu cancer...thinking
Tot la fel, dai ex. de copii, prin ce trece in fiecare zi un bolnav de cancer, pui imagini cu copiii in timpul unei chimioterapii...
Si jos scrii 'Omenirea poate fi salvata de noi. Chiar si TU poti da o mana de ajutor!'

Cam astea-s ideile mele. Bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu o sat-i dau niste subiecte sa te inspirir :
- Antidrog
- Salveaza o viata de la moarte
- Iubeste un copil din orfelinat
- Ofera educatie pentru cineva, ca sa ajunga cineva
- BUcura-te de copilul tau!
- Spunem STOP avortului!
- Cum oprim traficul de copii?
- Alcool distruge omul
- Copiii si abandonul
- Pericolul TV si al site-urilor de pe computer
- Violenta : copiii plang!
- Putem mai mult : aveti grija de ingeri ( copiii )
- Vulnerabili si neajutorati ...hai sa-i protejam noi! ( copiii )

Cam astea mi-au venit pe moment happy Imi dai te rog mult fundita?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce clasa esti, dar intotdeauna, subiectul abordat de toata lumea e antidrog, anti-violenta, si multe altele de genu astabig grin. Poti sa faci afisul cu subiectul anti-drog, e cel mai usor de realizat, te interesezi pe net in legatura cu tipuri de droguri, dependenta lor, cauti niste imagini si ai rezolvat!

| didi_2657 a răspuns:

Uite:
antidroguri : copii nenascuti morti
antidrogurile si adolescenti
copii mor de cancer
droguri, tot mai scumpe?
viata unui copil depende de voi
tutunul : nu mai fuma-ti!?
salveaza copiii de tutun de cancer
copiii tot mai agravati de cancer
cancerul:boala cea mai grava
copiilul poate muri din cauza tutunului
tutun=moarte cronica
sper ca te ajut