| HeartATTACKx3 a întrebat:

Heii, am si eu o intrebare. Pe ce site pot face texte png precum cel de pe poza urmatoare: http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/88953083_WQHTING.j pg? Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Daca am dreptate,vrei sa faci poze fara fundal,adica sa tai poza si sa ii pui alt fundal? Daca da,cel mai simplu mod este sa o editezi in photoshop,folosind "Quick Selection Tool" sau "Magic Wand Tool",asa iti va selecta mai usor imaginea,si apoi tot ce trebuie sa faci este sa dai pe "Refine Edges",sa te joci putin acolo,sa vezi cum arata mai bine si apoi sa dai click dreapta si sa selectezi " Select Inverse"(asta iti va selecta fundalul pozei) si apoi deletebig grin

Sper ca te-am ajutat,daca cauti pe Youtube, sunt sigura ca vei intelege mai binelaughing

Ooops, gata am vazut imaginealaughing (nu-mi mergea inainte) Cateodata nu ai nevoie sa tai textul din poza. Daca ai un text pe fundal alb, te poti juca la setarile "Blending" si iti va ramane doar textulbig grin

Eu una nu stiu alta modalitate, sau vreun site unde poti face asta.De aceea e mai bine sa folosesti Adobe Photoshop.
Dar daca vrei poti cauta pe net "text png pack" sua pe deviantart "text png" si sigur vei gasi niste texte deja facute.

2 răspunsuri:
| Sandu_Ioana_1999 a răspuns:

Aaaa,photoshop,si nu e nici un site, d'*** -_-