| iiDouaPuncteParanteza a întrebat:

Azi am avut o conversatie cu iubitul meu. In care m-am dat drept sora mea.
Conv. suna cam asa:

El: Dapp.
Eu: Ce'i cu status?
El: Pai draga eu sunt prost si nu o mai intereseaza de mine.
Eu: Off. ce ma fac eu cu voi. Deci sa iti explic. Imi dai voie?
El: Da.
Eu: Deci. Sa incepem cu inceputul.
El: Stai ca iti explic eu.
Eu: Okk
El: Deci vorbeam cu ea si mi-a zis sa ne impacam si i-am zis nu si am pus la status sa o fac geloasa Te iubes Oana.
Eu: Observ.
El: Si dupa ce vede statusul imi inchide webu. si zice ca nu o mai intereseaza de mine.
Eu: Off. aman2 gresiti. si ea ca pune statusul ala. si tu ca pui te iubesc oana... O faci sa sufere pentru ca ea tine la tine si o stii prea bine.
El: Nu nu ma iubeste. Daca ma iubea nu punea la status ca sunt prost
Eu: Hai ma stii ca se supara repede. Da si tu gresesti. intelegi totul pe dos. Noi fetele punem la status niste chestii cand uneori nu stim ce facem. si ea tocmai asta a facut.
Eu: Ar trebui sa va rezolvati problemele. si tu daca o iubeai spuneai ca vrei sa va impacati.
El: I-am zis de 2 luni sa'mi demonstrese ca ma iubeste.
Eu: Nu. Nu sunt 2 luni. si a vrut sa iti demonstreze da' nu a putut.
El: Ba nu. Nu a vrut. Daca vroia o facea pana acum.
Eu: Vreau raspuns sincer. O iubesti? Ai incredere in ea?
El: Da. si da.

Si dupa aceea a iesit. Stiu ca gresesc dandu-ma alta persoana dar numai asa pot afla adevarul.
Ce sa fac?
Nu stiu cum sa'i dovedesc. Nu imi vine nici o idee in cap.
Putin ajutor?
P. S.: E relatie la distanta. Si daca imi spuneti sa ma duc la el acasa [cum am avut raspunsuri la una din intrebari] nu pot sa ma duc. Stam in sectoare diferite si ne putem vedea doar in parc si la patinoar.
Fundita.

Răspuns Câştigător
| SabUlala a răspuns:

Paaaaaaaiii,deeeeci...
Ar trebui sa ii gasesti un alint dragut(de ex: piticoot si uneori sa ii mai zici piticootul meu dulcee)
Sa ii mai scrii din cand in cand citate din dragoste care iti plac si la sfarsit: Te iubesc! Te iubesc din toata inimioara mea!(sau ceva de genu',nu imi vine pe momentlaughing )
Scrie din cand in cand o melodie care iti place si la care ii intelegi versurile(de dragoste,de ex: I'm yours de Jason Mraz)
Pune cateva : X, dar nu exagerate! In fond nu vrei sa il lasi cu impresia ca esti innebunita pana peste cap de el.
Nu ii raspunde repede la intrebari pentru ca va crede ca il astepti numai pe el in fata calculatorului si nu ai altceva ce sa faci(ma rog, nu e rau daca il lasi putin sa astepte, 10-15 secunde maxim)
Nu pune multe : *!
Zii cat de mult iti este dor de el cu cuvinte duioase si dragastoase.Zii ca te gandesti la el zilnic si lucruri d'astea.
Nu vorbi numai tu,mai lasa-l si pe el pentru ca va crede ca e in plus in conversatia respectiva.
Bine ar fi sa ii zici ca tu ai fost cea cu care a vorbit atunci, dar la sfarsit sa adaugi: Te rog, nu te supara pe mine,(piticoot)...Eram disperata pentru ca nu stiam cum sa te impresionez(cum ai zis tu) si nu stiam daca te-ai suparat pe mine pentru faza cu statusul.Te rog, iarta-ma!sad...Regret din tot sufletul ca te-am facut sa crezi ca vorbesti cu sora mea! Nu suport ideea ca ai putea sa nu mai vorbesti cu mine pentru ca TE IUBESC cu adevarat!
Cam atat. Sper sa nu se supere daca ii spui adevarul, dar crede-ma ca o relatie trebuie construita pe relatii de incredere si sinceritate... Daca se va supara(Doamne fereste!) inseamna ca nu te merita! Oricum Good Luck!

6 răspunsuri:
| iiDouaPuncteParanteza explică:

Patinuar*

| alexandra033 a răspuns:

Daca iubesti o persoana, vorbele si faptele vin de la sine.Nu trebuie sa ceri ajutorul pentru asta.Trebuie doar sa te gandesti putin.te iubeste si el il iubesti si tu.arata-i ca esti in stare sa faci orice pentru el, adui complimente caruia iar place.de exemplu imi place cum te-ai imbracat azi.il va face sa se simta mai bine.incearca sa fi mai interesata de el.Du-te intr-o zi in sectorul lui aproape de casa lui...si suna-l, spune-i ca ai venit sa il vezi.ca ti-a fost dor de el.fi mai insistenta.dar nu exagera ca poate la un moment dat o sa creada ca esti nebuna.incearca sa nu te mai dai drept alta persoana ca o sa afle.si o sa te urasca pentru asta...ai aflat ce ai vrut acum punete pe treabawinking

| AlexCrb a răspuns:

Filme cu prosti...

| Andreea52 a răspuns:

Pentru a merge o relatie la distanta e nevoie de sentimente foarte puternice intre cei doi, dar si de incredere foarte mare. In ceea ce te priveste pe tine, daca chiar vrei sa mearga aceasta relatie arata-i ca poate avea incredere in tine si ca il iubesti, cand va intalniti fii tandra cu el, arata-i ce mult ti-a lipsit. Daca nu poti merge la el, fa in asa fel inact intalnirile voastre sa fie cat mai dese, nu il mai provoca sa isi puna statusuri de alea de care nu iti plac tie dat totodata ai grija sa nu exagerezi cu chestiile astea pentru ca poti cadea in extrema cealalta, adica poate umbla cu altele din cauza ca tu ii dovedesti ca ai pre multa incredere in el[in timp ce esti dandra cu el, arata-i si putina gelozie, nu exagarata, fii si putin posesiva atat cat sa ii arati ca trebuie sa fie numai al tau] Sper ca te-am ajutatkiss. Succes!

| jnutrule a răspuns:

Ce copii laughing

| marianadiana a răspuns:

Cand te mai intalnesti cu el la patinoar sau in parc spune-i adevarul si daca nu vrea sa te inteleaga spune-i tot adevarul.