| 0Pitika0Tha0 a întrebat:

Heii happy Imi ziceti niste prajituri bunee usor de facut acasa?

5 răspunsuri:
| Eviix a răspuns:

Paii. Placinta cu mere, cu branza, Fanta happy!

| Eviix a răspuns:

Cu fructe. Depinde de care iti plac.

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Prajitura cu mere, cu mango, cu tarta de fructe, nuci si prune, crema de vanilie, afine, zmeura, biscuiti, crema de lapte, rubarba, cirese, capsuni sau salam de biscuiti, tiramisu, eclere, checuri, galuste cu prune ( yuumi ce-mi plac alea ), briose, paraziene, cuiburi de viespi ( din prajituri ), prajitura ingerilor, savarine, mini savarine, prajitrua kynder pinguy sau daca nu-ti place nici una din variantele mele iti recomand siteul asta : http://www.bucataras.ro/retete/dulciuri/prajituri/.

A da si sa nu uiti, roag-o pe bunica ta sa-ti faca prajiturile, ca stii, prajiturile bunicii sunt cele mai bune. :D O zi buna.

| Ciuffy23 a răspuns:

Cele mai simple sunt cele cu foi care la cumperi de la magazin si tu doar pui cremele big grin.Eu una prefer cele la cutie gen : musuroi de furnica, eclere, savarine de la Dr. Oetker

| cezara30 a răspuns:

Eclere. Cauta tutorialul pe internet. Daca respecti ''regulile'' iti iese niste capodopere. big grin