| OannaPaullaa a întrebat:

Heii! Mi-am uitat codul de la telefon(Samsung Galaxy Fame)si nu merge sa incerc coduri de alea cu #sau * ca nu am la tastatura.Am doar cifre.Cine ma ajuta sa il recuperez sau sa fac ceva sa pot sa imi pun altul! !

1 răspuns:
| Almaster_Teresa_1979 a răspuns:

Simplu opresti de tot telefonul si tii apasat butonu
de volum + butonul de jos home si apesi butonul power
le tii apasate pe toate 3 cam 7-10 secunde
va aparea un meniu cu recovery
apesi pe factory data reset ai dai ok ...si wipe cache partiton
dupa aceste operatii ai dai reboot fii atent la ce scrie pe ecran cum sa selectezi meniu si ce buton se foloseste pentru a intra in submeniu sau a da ok
ATENTIE se va pierde tot poze musica clipuri in afara de contactele care sunt scrise pe sim-u telefonului