| clauu a întrebat:

Hello, peste cateva zile voi pleca in anglia in orasul londra. A fost cineva pe acolo si imi poate spune cum e pe acolo, magazinele, oceanul.

6 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Una nu stie ca londra nu are iesire la ocean, manelista asta de alexandra cica sta in londra, da' nu insira o lista cu ce nu ar trebui ratat in londra (probabil ca sta toata ziua si asculta mizeriile lea de manele, ceeee atata vizitat?)... unde a ajuns lumea asta? straight face

| smaranditza a răspuns:

Orasul londra, cum i spui tu, e una dintre cele maivechi capitale ale lumii!
cultura si traditie la greu!
pana pleci, pune mana pe un atlas de geografie, eventualpe niste carti de istorie, macar pe net uita-te ce si cum!
e mare pacat sa ajungi acolo si sa nu stii pe ce planeta te afli! eu as da mult sa pot ajunge acolo si sa vad macar o parte din ce este de vazut!
p. s. nu are nicio treaba cu oceanul! prin londra trece fluviul tamisa, cel care face legatura cu lumea larga!

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Buna,eu am fost acolo.pai oceanul nu l`am vazut decat din avion de fapt este stramtoarea manecii ca de fapt insula marea britanie s-a desprins din europa,paris. ma rog, detalii:)) iti recomand sa vizitezi london eye adica ochiul londrei poti vedea imagini pe net, vezi toata londra din el si se vede f f bine tamisa si big ben iti rec de asemenea castelul windsor si sa mergi cu vaporasul pe tamisa. este splendid. muzeul de ceara Madame tussauds este suuper si sunt multe altele da astea sunt cele mai interesante care le-am vizitat eu, or mai fi:-? da nu mai imi audc aminte am fost in 2008. cat despre magazine sunt enorm de multe si toate sunt ABSOLUT superbe.Cel mai mare din londra este Harrods f mare si cu 5 etaje si totul este un lux. http://www.harrods.com/ acolo gasesti detoate+restaurant. ce sa zic.in londra totul este interesant. cat despr ocean nu il poti vedea. apropo este f superb podul care se ridica.am avut noroc ca am prins exact cand s`a ridicat pentru a pleca un mare vas de croaziera:X a fost mirific. LONDON BRIDGE http://olteniada.weblog.ro/......on-bridge/ sper ca te-am ajutat.Bye:*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oceanul se vede foarte bine din Londra, mai ales din beci!

| alexandra_2435 a răspuns:

Eu stau in londra si sa stii ca merita sa vizitezi orasul!