| BellaMarie a întrebat:

Hello TPU! Putin ajutor?puppy dog eyes... dati-mi si mie niste povesti de groaza in romana traduse in engleza! Dar povestile sa fie fooarte ingrozitoare sa te sperie foarte mult!
Multumesc
Fundahappy

4 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Pai scrie pe google povesti de groaza si tradule in engleza pe google traducere!
Bafta!winking

| corolav a răspuns:

Dragă Bella, tu nu ştii nici poveşti de groază ( o persoană de groază eşti tu!) şi nici limba engleză. Mă întreb de ce ai nevoie. Sau, mai exact, tu ce ştii? Care e contribuţia ta în această afacere?

| Draaaaven a răspuns:

Monştrii din burta Chiriţei
Situat în partea de nord-est a municipiului Iaşi, în apropiere de localităţile Dancu şi Valea Lungă, lacul de baraj artificial Chiriţa serveşte de prin anii ’68 drept rezervă de apă potabilă pentru capitala Moldovei. Moş Constantin Leonte (78 de ani), din localitatea Valea Lungă, ştie poate cel mai bine câte lacrimi de durere şi deznădejde a smuls lacul din ochii ieşenilor. „S-a înecat un paraşutist cu vreo douăzeci de ani în urmă. Timp de mai bine de trei săptămâni, oamenii i-au căutat trupul pentru ca familia să-l îngroape creştineşte. Autorităţile ar fi cerut ajutorul scafandrilor din Constanţa. Au intrat în apă, dar nu au stat mult. Au ieşit speriaţi la mal spunând că au văzut nişte somni uriaşi şi că nu mai intră în apă", spune localnicul. După săptămâni de căutări, trupul paraşutistului a ieşit la suprafaţă. Avea o parte a feţei mâncată de peşti. Vă spun eu: sunt mari de tot somnii ăia din lac, că şi scafandrii spuneau că te pot mânca", povesteşte moş Leonte, scuturându-şi umerii atinşi parcă de o suflare de aer rece.