| AlexanderChristianFenty a întrebat:

Acum cateva zile am jucat tabla ouija, am crezut ca e doar o alta tampenie, si strategie de marketing! la intrebarea daca este cineva, mi sa raspuns ca da si ma bufnit rasul, iar dupa mi-a cazut paharul. Din acea seara, mereu am senzatia ca sunt urmarit, aud tot felul de voci ragusite. Ce as putea face? P. S.: sunt ateu, nu ma luati cu biserici si popi

Răspuns Câştigător
| Cruceru_Daniela_1998 a răspuns:

E greu de spus ce s-a intamplat, din experienta trebuie sa vb cu ele si sa cadeti la o intelegere, de multe ori am jucat tabla ouija. acea tabla e o poarta deschisa pentru spirite, insa trebuie sa ai grija pentru ca sunt si demoni care nu pleaca asa de usor doar daca faci o exorcizare a casei dar pentru asta iti trebuie un expert care a mai facut de nenumarate ori aceasta treaba

51 răspunsuri:
| ippantellas a răspuns:

Pai inseamna ca ai invocat un demon fara sa vrei si mie mi s-a intamplat SI VORBESC SERIOS SE VEDEA O UMBRA MARE CU COARNE SI OCHI ROSI nu mai jucati jocul ouija board puteti sa ajungeti sa fiti posedati si este un joc satanist si mai e o chestie nu o arde

| laurentiu83 a răspuns:

Un singur sfat iti pot da ca sa nu ajungi la nebuni ca multi altii mai incearca o data dar asigurate ca faci bine ritualul de protectie si daca nu merge scriemi un mesaj

| Tatiana_Tani_1988 a răspuns:

Ai jucat singur? In primul rand tabla ouija daca o joci singur deschizi un portal care nu mai poate fii inchis,trebuie sa te indepartezi de locul in care ai jucat sa pleci de acolo,aceea casa e posedata de demoni orice usa deschisa e un portal deschis spre lumea de dincolo,nu e bine sa joci acest joc pentru ca, cand vei muri nu vei ajunge la dumnezeu si vei fi blocat in lumea demonilor, o ruda de amea a jucat tabla ouija si cand merg la ea trebuie sa port un lant cu tamaie, agheazma si ulei de plante, nu glumesc!

| Yassinasalan a răspuns (pentru Tatiana_Tani_1988):

E ateu Nu le are cu dumnezeu

| Florin_Darius_1969 a răspuns:

Din moment ce esti ateu, nu ar trebui sa crezi nici in demoni

| Alexandru13 a răspuns:

Tabla ouija nu am incercat dar vreau sa incerc pentru ca sunt atras de supranatural si vreau sa-ti spun ca inainte sa folosesti asa ceva trebuia sa te informezi si daca e vorba de un spirit uman poti foarte usor sa refolosesti tabla si sa-i spui ce vrea si daca vrea sa plece si la final freci ce folosesti tu de placa dar daca e vorba de demon nai ce sa faci trebuie sa apelezi la biserica sau la popi cum le spui tu pentru a putea sa efectueze o exorcizare si demoni nu se tin de tine decat daca iai chemat tu! Sper ca ti-am fost de ajutor.

| alexandrurobert7777 a răspuns:

Ai ma serios rolling on the floor)) tu chiar esti asa de incapatanat sa crezi c exista fantome...pff

| Drxx_Mitrut_2000 a răspuns:

Pai si am auzit lucruri din astea sunt mai multi pasi ca un demon sau un spirit sa plece de tine!
1. Nu ii arata ca tie frica...
2. Nu il enerva, ca faci mai rau.
3. Daca te-ai jucat ai intrerup mana de pe pahar sau... Si atunci un spirit se ataseaza de tine happy

| Balaita_Alexandra_2003 a răspuns:

Si eu am jucat acest joc chiar azi cu prietenii mei la inceput ne.am speriat pentru ca noi debia atingeam chestia aia!
Si spuneam repede la revedere...am facut asa de vreo5 ori
La o prietena iau cazut cartile jos dintr.o data!
Cred ca sa nu se intample ceva cu tine sa bei aghiasma sa te dai cu mir!
Si sa te rogi! Mai mult nu cred ca poti sa faci

| Simwwe a răspuns:

Pai oricum de obicei cand intervine biserica situatia devine mai grava deci...in primul rand daca ai invocat din greseala un spirit uman e bine pentru nu o sa iti faca nimic asta numai daca nu ai omorat tu persoana aia,dar poate sa fie un demon in cazul caruia nu prea ai multe posibilitati,demonul nu e legat de un loc e legat de tine deci oriunde te'ai duce o sa vina dupa tine,ca sa fiu sincera toate pov cu demoni pe care l'am auzit nu se sfarseau bine,nu prea se stie cum se scapa de unul,tot ce stiu e ca nu trebuie sa ii arati ca iti e frica,nu trebuie sa il enervezi, nu trebuie sa il provoci si in serialul supernatural demoni erau vulnerabili la sare, poti sa dormi intr'un pat inconjurat de un cerc de sare si o sa fi bine... sper. sper sa fi bine Pa!

| Alexandra_Cristina_2000_qzLm a răspuns (pentru Simwwe):

Deci in primul rand nu demonii (Satan) sunt resposabili cu posedarile,ci reptilienii,cenusii,sau ingerii, nu va mai luati aiurea, si va rog fara comentarii cu ``psihopato``, ar trebui sa faceti un ritual de curatare cei neexperimentati, ca pot veni spirite rele...se face un ritual mai intai.cei ce vor sa o foloseasca, noi vorbim cu demonii gardieni prin tabla oujia...sau daca iti e frica cu asta foloseste pendulul

| Călin-Ghioc_Crenguţa_1982 a răspuns (pentru Alexandra_Cristina_2000_qzLm):

Da, corect, dar atunci care este sensul? Copiii o folosesc din teribilism, habar nu au ce fac, iar portalurile nu cred ca se deschid asa, la orice prost, cred ca e putin mai complicat. Oamenii folosesc asta sa poata vb cu cineva drag plecat din timpul asta, si ce iti ofera, vb cu altii si te trezesti conectat la extraterestrii.
Oricum suntem deja legati, poate mai legati ca inainte.

| Alexandra_Paula_1997 a răspuns:

Si eu m-am jucat cu tabla ouija si nu s-a intamplat nimic deocamdata.

| zkkluz a răspuns:

Trebuie doar sa spui la revedere