| bosnea marinela a întrebat:

Help! vreau sa schimb adresa mea de mess si nu stiu cum sa fac am intrat pe http login yahoo si nu imi da voie.plizzzz urgent?

10 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Poti sa iti faci alt id

| Aliyaa a răspuns:

Fa ti alt id alta solutie nu ewinking

| LNK a răspuns:

Buna!
Din intrebarea ta se intelege ca vrei sa-ti faci un nou ID. Sper ca asta este.
Intri pe http://mail.yahoo.com iar sub coloana cu Sign In, este o optiune care iti arata "Don't have a Yahoo! ID?" si dai acolo pe Sign Up.
Dupa ce completezi tot ce este de completat (nume, prenume etc) dai pe "Create my account" si te duce catre o pagina in care iti arata datele personale iar apoi te duce spre Mail unde primesti un mesaj de "Bun-venit!" de la echipa Yahoo!
Daca nu am inteles bine, si intrebarea este cum sa-ti editezi ID-ul, atunci nu se poate.
Sper ca ti-am fost de folos.

| piticot a răspuns:

Daca vrei sa creezi o adresa noua este simplu.Deschizi mesul acolo unde trebuie sa iti scrii id-ul si parolo si jos scrie Creeaza cont nou. Dai clik si intri direct in pagina unde i-ti creezi cont. Daca doar ai uitat parolo si o vrei este si mai simplu.Tot acolo jos scrie"Ai uitat parola?", intri acolo si raspunzi la intrebarea secreta si schimbi parola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa click aici https://na.edit.yahoo.com/......gistration

1.iesi dupa mess
2.completeaza tabelul dupa site-ul de mai sus
3.si ai alt id
(poate dai si o fundita :) )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu poti sa o schimbi.numai daca iti faci alta... imi pare rau dar si eu am fost in situatia asta si pe cine am intrebat, mi'au raspuns lucrul acesta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De vrei sa iti schimbi adresa de mes eu voi cauta si daca gasesc iti spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum schimb adresa de mes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba se poate Elena numai ca este posibil sa apari in lista prietenilor cu id-ul cel nou sau apari tot cu cel vechi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca vrei sa iti schimbi adresa, daca nu, atunci nu stiu