| Autumnfeelings a întrebat:

Hey. A-şi vrea să practic un sport şi nu ştiu care. Acum înclin mai mult pentru echitaţie, dar este un suport mai periculos, doar implică un animal peste 100 de kilogram(de parcă celelalte nu ar fi, god.) Cei care fac echitaţie îmi puteţi spune dacă se merită nu.

3 răspunsuri:
| eva2299 a răspuns:

Echitatia nu este pentru oricine.
Trebuie sa ai conditie fizica si sa fii un om inteligent si foarte hotarat. Esti nevoit sa iei de multe ori decizii pripite de moment. Nu este un sport usor dar exprima eleganta si conditie fizica. (Practic echitatia si stiu ce spun)
Apropo un cal are in jur de 550kg dar probabilitatea de a te rani este doar in cazul in care cazi de pe cal nu prea ar putea cadea si el peste tine sau sa te muste/loveasca.

| DjOmnipresent a răspuns:

Daca esti destul de inalt si vrei si ceva contact incearca si baschet...cel putin la pivoti sub panou e foarte mult contact.

| capucinodulce595 a răspuns:

Nu cred ca este cea mai buna alegere. Tenisul este un sport mult mai palpitant, dar daca vrei un sport mai cu actiune incearca carate sau box.