| Eusuntstefan8768 a întrebat:

Cat de periculos e să faci box, MMA etc. Ideea e ca as vrea sa ma apuc dar am auzit ca mulți luptători după ce și-au încheiat cariera au creierul afectat de la pumni. Îmi puteți spune dacă merita sa fac sau nu?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Unii dezvolta afectiuni in sfera neuro, altii nu, depinde de multi factori
Fostul meu antrenor de box a dezvoltat o afectiune psihica ce avea legatura directa cu primitul pumnilor in cap, el a fost olimpic si boxer profesionist
Tu vrei sa fii profesionist sau amator, depinde si asta!
Daca iti place un anumit sport il faci indiferent de ce repercursiuni ar putea exista pe viitor, ca nu poti sti exact ce anume rau se va intampla, si in viata este la fel, nu ai certitudiena ca daca pleci la un drum lung cu masina te intorci in viata, dar asta te opreste sa numai pleci?
Nici macar frica justificata sau nejustificata nu au relevanta de cele mai multe ori in a opri sau nu un eveniment dat