| condemnedAntagonist a întrebat:

Hey.Am observat toată răfuiala asta între oameni, cu pro şi contra în legătură cu eutanasierea maidanezilor.
Şi un fecior de 4 ani a fost "sfâşiat" de o haită de maidanezi.
Păi uitaţi părerea mea.
1.Am un rus în şcoală. Acesta mi-a fu...tut o palmă.Mă duc să bombardez toată Rusia.Sunteţi de acord? Cam aşa şi cu maidanezii.
Ar trebui eliminati cei cu rabie,agresivi, bolnavi cu tumori şi alte boli car e necesită TRATAMENT SCUMP.
2."Ar trebui ca oamenii sa nu mai aibă sufletul atât de rece şi să doneze bani să facem adăposturi,hai să ne unim!".Păi,hai să donăm bani,dar ştiţi unde ajung ei?
Ştiţi că oamenii prind maidanezii, îi ţin 2-3 zile,îi eliberează,îi prind iar,şi situaţia se repetă, iar respectivii primesc câte 300 de lei.
Pe lângă aceşti 300 de lei mai vin şi bani pentru necesităţile câinilor din adăposturile care există deja,şi alte lucruri, înţelegeţi voi unde bat.
3."Dacă vrei maidanezi,ia-ţii la tine acasă şi ai grijă de ei".Adică dacă mi-e milă de oamenii din lagăr,să-i las să se refugieze la mine în sufragerie, mă duc să le fac o mămăligă caldă la toţi?
4. Săracul copil de 4 ani a fost sfâşiat de câini, altul a fost mutilat şi a rămas fără muşchii de la piept şi organele genitale...Familiile lor sunt revoltate.Ziariştii sunt revoltaţi. Cetăţenii sunt revoltaţi.Străinii sunt revoltaţi,de asmeni politicienii,Băsescu,Ponta,Brigitte Bardou,străbunelul din mormânt,verişorii, şi rudele lor de gradul 3, vecinul meu care a avut tentativă de sinucidere.
Adică toţi suntem revoltaţi că a murit un copil.
Că ăsta e un fenomen inexplicabil care se întâmplă odată la 100 de ani.Vă rog frumos(Cu toate că cer imposibilul)Să fim realişti.Cam câţi copii mor,anual,lunar,săptămânal,zilnic? Vreţi să ţinem doliu pentru fiecare în parte? Sau sunt unii mai speciali,să ne pară rău doar de ei? Înţelegeţi voi,şi până la urmă,nu cred că maidanezii sunt cauza număru' unu de moarte.Şi de asemenea nu cred că mor mai mulţi oameni de gheara câinelui decât câini de mâna omului.

Şi pot să mânc câcat aşa mult şi bine,dar nu mai este necesar. Spuneti-mi dacă greşesc, şi ce păreri aveţi voi despre tot rahatul ăsta.

39 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Esti vegetarian? Nu ai haine sau pantofi de piele? Este cel mai stupid lucru sa spui ca nu esti de acord cu eutanasierea atata timp cat omori atatea animale pentru a te hrani, dar dintr-o data "Vai ce iubesc eu javrele nefolositoare cu purici si capuse, cu n boli care te pot ataca oricand".

| condemnedAntagonist explică (pentru CautNume):

Ăăm...Sunt lacto-vegetarian/ă şi nu, nu am îmbrăcăminte făcută din nici un fel de animal.Nu sunt nici pro nici contra eutanasierii, mi-am zis părerea strict personală şi nu mă mai interesează ce o să se întâmple, şi nici nu mă ling în gură cu animalele. Ziceam doar că trebuiau să se ocupe de ele de la bun început, nu după ce s-au înmulţit cu sutele.

| CautNume a răspuns (pentru condemnedAntagonist):

Sunt de acord ca trebuiau sa se ocupe de ele de la bun inceput, dar dupa cum vezi nu au facut asta si acum nu mai exista alta solutie...

| CautNume a răspuns (pentru condemnedAntagonist):

Apropo, "lacto-vegetarian/ă" thinking interesant ca nu stii ce esti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu maidanezii o mediatizeaza pentru a ne distrage de la Rosia Montana si pentru a manipula masele de oameni.
Noroc.

| Leptosome a răspuns:

Ai reusit sa nimeresti punctele sensibile ale acestei situatii. Stim toti ca acel copil nu a fost primul si nici ultimul om omorat de un caine. Dar, cum ai spus si tu, nu inteleg ce e cu atata valva. Masuri ar fi trebuit luate cu mult timp in urma, dar cu siguranta nu acestea. Cati caini prietenosi si nevinovati se afla pe strazi? Caini care candva au avut stapan. Si inca un lucru, sunt zeci de babe crizate la televizor care tipa si plang din cauza cainilor. Pai ma femeie, cu ti s-a mai spus, adoptal, doneaza. Au impresia ca daca se jelesc la camera toata ziua rezolva ceva. Si nu numai ele fac asta, mai sunt specimene de genul acesta. Suntem un popor de lasi. Daca chiar am vrea sa rezolvam problemele trebuie sa ne implicam toti. Nu sa il lasam pe ala mai slab sa munceasca iar noi doar sa cerem. Nu am nicio idee cum se va incheia aceasta zapaceala, dar sincer am incetat sa mai sper ca se va termina bine.

| Katherine20 a răspuns (pentru BiuL):

Ioi si tu esti din Oradea? :O si eu big grin

| condemnedAntagonist explică (pentru CautNume):

Oh,mi se spune des.batting eyelashes

| Alin0001 a răspuns:

Absolut de acord cu tine!