| Ramona000 a întrebat:

Nu-i asa ca si caini merita o viata chiar si cei maidanezii?

45 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Ai pus o intrebare retorica...
Categoric orice fiinta are dreptul la viata, de la taratoate pana la oameni, de la insecte pana la mamifere. Dar putina lume intelege acest lucru...

| Ramona000 explică:

La fel caini nu merita sa fie tratati asa rau si daca ataca pe oameni cum zic la stiri poate acei oameni i-au facut rau sau s-a apropiat de osul lor sau de puii saracutzi maidanezi mereu le dau mancae pe strada cand am ceva.

| DooM a răspuns (pentru Ramona000):

Mi se face sila cand ii vad

| andrei213 a răspuns:

Chiar si cainii maidanez care sunt hraniti de o dementa si ataca oamenii nu?

| LaLaura a răspuns (pentru andrei213):

Cainele nu ataca ca ii dai mancare ( cea mai mare minciuna afirmatia ta)
Cainele ataca pe motiv ca a fost traumatizat, pe motiv ca esti o persoana rea si ii incalci proprietatea ( nu el e de vina ca s-a nascut pe strada si ca pe mama lui a dat-o un idiot ca a ramas gestanta afara), nu e nici vina ta ca te-a muscat( bine daca nu ii faci nimic), dar chiar trebuie omorat?
pai daca asa e viata cu cainele care te ataca pe motiv ca l-ai traumatizat si lovit, apoi oamenii ( specia ta inteligenta) care te ataca pentru 2 lei si te lasa fara suflare... ce trebuie sa facem cu ei?
TU nu ai drept la moarte asupra alei fiinte! Dovedeste ca esti om adica ca ai inteligenta si stii sa deduci, si nu un animal care cica actioneaza dupa instict ( animalele sunt mai oameni si mai afectosi decat cei care se da drept oameni)

| andrei213 a răspuns (pentru LaLaura):

Eu nu stiu cati ani ai da iti permiti cam multe.Eu puteam atunci dupa ce m-a muscat sa ma duc acasa sa iau pistolu' cu bile si sa il trimit la ceruri adica sa ii trimit la ceruri. 2.Sunt medic veterinar si intalnesc mereu caini dar nu maidanezi. Concluzia este ca tu iti permiti cam multe pe TPU si te sfatuiesc sa lasi aturaju asta. Si eu ma duceam spre casa si nu le-am facut nimic acelor caini.Doar am trecut pe acolo pur si simplu si o catea a inceput sa latre si atunci au venit niste dulai eu am zis na ce sa faci latra si ea ca doar e caine isi face meseria

| LaLaura a răspuns (pentru andrei213):

TE NUMESTI MEDIC VETERINAR?
ti-ai gresit meseria atunci omule, trebuia sa te faci hingher.

| andrei213 a răspuns (pentru LaLaura):

Da,ce sa faci tu nu sti decat sa critici oameni care iti vindeca animalul de companie. Sa sti ca eu nu am nimic cu caini maidanezi decat cu cei agresivi care sunt maidanezi desigur

| LaLaura a răspuns (pentru andrei213):

Critic pe cei care si-au gresit meseria, nu te numesti medic veterinar daca nu iubesti animalele si daca mai si zici ca trebuie omorati, sau iubesti cainii de rasa ca persoana de mai sus...
Sigur nu am nevoie de un medic ca tine pentru a-mi ajuta animalul, nu te numesti medic. Medicul veterinar care il am pentru cainele meu, cand era in dezbatere aceea lege a eutanasierii impartea flututase si iti punea sa semnezi petitia anti eutanasierii, tu ce faceai? radeai?

| andrei213 a răspuns (pentru LaLaura):

Eu eram in operatie atunci iti zic sigur si nu mi-am gresit meseria ca o fac cu mare drag.Si sunt sigur ca medicul tau veterinar care il ai pentru animalul tau de companie nu e foarte brav iti spun eu mare greutate sa imparti fluturase el poate sa fie veterinar da daca are cabinet intre blocuri cum au uni nu rezolva mare lucru daca vrei medici veterinari foarte buni du-te la spitalul de animale in Bucuresti e in sectoru 3 cauta pe 'Goaggle' Salvavet

| LaLaura a răspuns (pentru andrei213):

In operatie cat? 2 saptamani?
Hai ma, nu te mai da rotund, nu trebuie sa fi din capitala ca sa fi bun la ceva.
Iar acel medic de care vorbeam e extraordinara ( e femeie, DA). E greutate sa iubesti toate animalele la fel, se vede dupa cum imi spui tu mie ca nu te intereseaza decat strict animalele aduse de catre stapani.
Acele cabinete intre blocuri rezova ce voi ( ingafati) nu rezolvati. implinirea de a mai salva o fiinta, care nu conteaza ca e de rasa, sau ca o faci pro bono. DE aceea ti-ai gresit meseria.

| andrei213 a răspuns (pentru LaLaura):

Eu zic sa taci din gura ca esti prea increzuta cand o sa poti tu sa operezi un caine sau o pisica sau alt animal fie el de companie sau salbatic atunci sa vi la mine sa imi zici esti un imbecil nu imi zici tu si sa stii ca poti sa te duci cu un animal la cabinetele de cartier da daca el intra de exemplu in stop cardiac respirator, medici aia de la cabinetu' de cartier nu am ce sa ii faca ca nu au aparatura necesara nu ca nu stiu ce sa ii faca si iti multumesc ca ne faci inganfati, e mirobolant comportamentul tau fata de oameni mai in varsta ca tine tu ai 22 de ani eu am 34 deci taci din gura ca e diferenta nu mai adresa tu jigniri medicilor de la spitalele veterinare

| LaLaura a răspuns (pentru andrei213):

Eu nu sunt medic si nu am vrut sa fiu medic, iar daca iti alegi o meserie o faci cu drag fara discriminare, iar acel cabinet are si aparatura necesara pentru operatie, si nu conteaza diferenta de varsta pentru a stii ceva si sau pentru avea o mentalitate mai superioara.
Si cu placere, tot inganfat esti happy
Si nu jignesc medicii de la spilate, ci medicii care pun mai presus alte chestii decat un suflet, nu trebuie sa te numesti medic (orice fel de medic), daca pui mai presus orice decat o viata, cat de mica e ea.

| andrei213 a răspuns (pentru LaLaura):

Uite eu mai am caini in fata blocului la mine si stiu cum sunt uni sunt mai sanatosi uni sunt mai bolnavi si chiar sunt linistiti si seara si tot timpul si ma uit la ei ce au daca au capuse daca au ceva la picioare daca au ceva, si orice ar fi chiar daca sunt inganfat nu prea conteaza conteaza ca imi iubesc meseria si ca pot sa ajut animalele

| Melyssuka a răspuns:

Intreabai pe caini sa vezi ce zicwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nici eu nu sunt de-acord sa-i omoare nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru maidanezi, eutanasierea. Într-un stat civilizat nu ai voie să ai străzile pline de câini care atacă şi, în unele cazuri, ucid. Suntem oameni, nu animale, nu trăim la zoo.

| MasterYoda a răspuns:

Si nu au? se nasc morti?

| bestialu96 a răspuns:

Intrebare:Bun si mie imi este mila de ei, dar atunci cand va vor musca o sa mai spuneti la fel? deja in Bucuresti sunt prea multi, gata cu mila ca o sa incepem sa depaseasca numarul locuitoriilor.Eutanasiati.

| LaLaura a răspuns (pentru bestialu96):

DA! as zice la fel!

| killforfun19 a răspuns:

Da asa-i!

| Breake a răspuns:

Da asa este! Fiecare viata de pe aceasta planeta trebuie respectata si tratata ca atare. Toti caini trebuie sa aive o viata decenta chiar si c-ei maidanezi

| DooM a răspuns:

Nu! ce viata e aia vagabont murdar flamand fara adapost... Mai bine mort!winking

| Sasann a răspuns:

Nu prea va inteleg.Maidanezii trebuie omorati! Mi-au distrus masina, dimineata era de ne'imaginat; Sau daca nu ii omoara, sa ii tineti in casa.Seara cand vin din oras imi e frica sa urc in scara ca sunt cainii turbati in fata blocului? In sectorul 5 sunt mai multi caini decat oameni.

| DooM a răspuns (pentru Sasann):

Caini mai danezi trebuiesc eutanasiati sau tinuti in case dar cine ii va tine in case? asa ca ma bine eutanasiati si rezolvam treaba cu maidanezi trebuie sa ne fie rusine ca intr-o capitala sa existe atatia caini vagabonti! eu m-am mutat in Spania si traiesc intr-un orasel mic sunt de 5 luni aici si nu am vazut nici un caine vagabont!

| LaLaura a răspuns (pentru DooM):

Pt ca exista politia animalelor si pentru ca iei amenda sau inchisoare daca abandonezi, lovesti sau omori cainele. DE AIA NU E NICI UN CAINE MAINDANEZ

| DooM a răspuns (pentru LaLaura):

Uite mie chiar imi plac animalele inclusiv cainele! dar cel de rasa cel curat! nu maidanezu acestia trebuiesc eutanasiati cu totii!
daca ai tu o alta solutie prin care poti scapa de ei anuntama te rog si a sa te sustin!

| LaLaura a răspuns (pentru Sasann):

Dar cine esti tu?
Asa om esti tu? Asa gandesti? omori pentru un lucru? Si te mai numesti fiinta rationala?

| LaLaura a răspuns (pentru DooM):

Inseamna ca esti rasist.
Romania nu are banii de pensii, si crezi ca are banii de adaposturi pentru "rase necurate". Au fost niste sponsori europeni cu castrarea, Europei ii pasa de animalele noastre, noi nu.

| DooM a răspuns (pentru LaLaura):

Asa si cum putem scapa de ei?
iti spun eu!
eutanasiati toti asa nu o sa mai gasim rahati pe trotuare nu o sa mai fim muscati si nu o sa mai gasim pisati pe la rotile masinilor noastre sai pe la colturile blocurilor!
este cea mai buna solutie

| LaLaura a răspuns (pentru DooM):

Da, pentru masina ta, nu pentru tine, si nu pentru cei care sunt oameni si nu fiinte obsedate de lucruri nu de natura.
App, gasesc mai multi cacati din partea oameniilor stazii si pisati din partea barbatiilor, decat al cainilor, dar ce vrei, e vina cainelui ca stapanul nu l-a mai placut si l-a aruncat in strada.

| DooM a răspuns (pentru LaLaura):

Multi dintre ei sau nascut in strada nu neaparat abandonati
si o data ce vor disparea vor fi mai putini cacati si pisati
ce tu nu ai calcat nici o data intrunul? sau atacata de un maidanez?

| LaLaura a răspuns (pentru DooM):

Culmea ironie nu, nu am calcat decat intr-un **** de om, si cacati de gaina, de la tara, si nu m-a muscat sau atacat sau alergat nici un caine pana acum.
De la un caine aruncat pe strada de catre un om s-au produs toti maidanezii, ca doar nu se nasc din polen.

| DooM a răspuns (pentru LaLaura):

Mie nu imi prea vine sa cred asta si tocmai intr-un rahat de om
fugi de aici
marea majoritate din Bucuresti iti spun ca mi-ar da dreptate
dar vad ca tu o ti tot pe a ta

| LaLaura a răspuns (pentru DooM):

Da, tin la ce e adevarat. Da, un **** de om, printre blocuri unde isi fac nevoile peroanele cu mai mult alcool.

| DooM a răspuns (pentru LaLaura):

Mda...
cand eram in Romania veneau aurolaci sa doarma in bloc se mai cacau se mai pisau
si asta este o viata de caine si mi se pare ca este aproape egal... oarecum cu maidanezul
oricum pe acestia nu ii poti eutanasia macar maidanezul devil

| LaLaura a răspuns (pentru DooM):

Ramai la gandirea ta, eu la a mea.
Ma cred o fiinta, si nu pot sa omor o alta fiinta, poate e parerea mea si chiar nu imi pasa cine ma judeca, dar nu as putea traii gandindu-ma ca am ucis o fiinta.

| DooM a răspuns (pentru LaLaura):

Ok iti respect decizia
dar eu consider ca ar trebui eutanasiati deoarece nu produc nimic ba chiar consuma ocupa spatiu de pomana

| LaLaura a răspuns (pentru DooM):

E valabil si la oameni, din pacate happy

| Viseinalbsinegru a răspuns (pentru DooM):

1.maidanezi se scrie legat
2. daca iti este rusine de o capitala cu maidanezi si daca te-ai mutat in Spania intr-un loc fara maidanezi ramai acolo(sa faci si radacini). Asta e viata uneori e buna, alteori e rea.Incearca sa o iei ca atarewinking

| Sasann a răspuns:

Cei mai buni prieteni ai vostrii -> maidanezii!

Abia astept sa ii arunce pe camp.

| irinainna01 a răspuns:

Da...cand vad caine maidanezii pe strazi mi se face mila de ei

| AgentuSmiT a răspuns:

Da merita si chiini o viata...dar oare dar sora sau fratele tau ar muri in chinuri groaznice ucisi de haitele de maidezi ai mai fi de aceias parere? Uite aici ce sunt in stare sa faca maidanezi pe care uni ii idolizeaza pina la dementa absoluta http://www.maidanezi.tb.ro

| ninateddybear a răspuns:

Toti au dreptul la viata mai cititi biblia Dumnezeu ne-a creat si doar el poate lua viata cuiva noi suntem responsabili de soarta celor pe care i-am domesticit EU SUNT CATEGORIG IMPOTRIVA OMORARII CIINILOR si orice alt fel de animale