| Loveyourself a întrebat:

Hey,ce sa pot sa fac cu unghiile mele sa nu se mai exfolieze?
as vrea cate sfaturibig grin fundalove struck

Răspuns Câştigător
| VivianneMnt a răspuns:

Pentru inceput tine-le o perioada fara oja/lac de unghii si cat de scurte te lasa inima, doar pana se mai regenereaza.
In fiecare seara incalzeste putin ulei de masline si maseaza-ti unghiile cu el pentru cateva minute. Fa asta pentru aprox 2 saptamani si o sa vezi ca se regenereaza

3 răspunsuri:
| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Eu as zice sa le tai, cam pana unde s-a exfoliat, sau sa le tai de tot, si pe urma sa dai cu lac peste happy Eu asa fac in timpul scolii. Aa da s-au ai putea sa te dai cu sclipici, deoarece este mai bun, mai rezistent.

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Este medicament pentru unghii de la:Loreal Paris, Rimel London, de la Oriflame sau de la Avon.Sau poti sa le tai pana nu mai ai acea exfoliere.thinking

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Buna! Incearca sa nu le mai dai cu oja o perioada de timp.Incearca un Nail Care( lac de unghii). Si stiu si un tratament: freaca-ti unghiile cu zeama de lamaie de 2-3 ori pe saptamana, pileaza-le. Funda?