| dsada a întrebat:

Hey de vreo 5 zile tot visezi elicoptere ca se prabusesc la mine in curte ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Buna.
tu ori ai auzit de vreun elicopter care s-a prabusit sau nu, ori ai vazut un film in care era si un elicopter, ma rog, cert este faptul ca inconstientul tau a combinat in felul asta informatiile si au rezultat visele tale.
o alta explicatie (mai empirica sa ii spunem) ar putea fi faptul ca vrei sa faci ceva dar nu reusesti (desi eu una nu cred in explicatii de genul asta), oricum dictionarele de vise nu iti pot da un raspuns foarte bun, pentru ca ele sunt facute, teoretic, pentru a descifra anumite simboluri, dar e logic ca nu pot fi valabile pentru 6 miliarde si ceva de oameni...
ca sa scapi de ele, incearca sa te gandesti la altceva inainte sa adormi si nu mai da atat de mare importanta visului, ar trebui sa meargawinking
bafta si ai grija cu elicopterele tongue

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ca ar trebui sa dormi mai mult

mira
| mira a răspuns:

Esti sub influenta recentelor evenimente reale.

| Cretaker a răspuns:

...ca mai ai 2 zile.

Evita elicopterele.

| Codruta a răspuns:

Ce visez?

Dictionar de vise, Interpretarea viselor online. Interpretari vise. Pe acest site gasesti un dictionar complet cu interpretarea visurilor tale. Cauta visul tau si afla-i semnificatia, talmacirea sau insemnatatea! Dictionarul tau de vise online. Afla acum intelesul visului tau! Adauga visul si vom incerca sa-l interpretam impreuna. Interpretare vise.
Elicopter
Interpretare vis - Elicopter

- forta de adaptare în situatii dificile;
- posibilitate de abandonare de catre persoana iubita.

| KeepCalm a răspuns:

Odata si`odata tot se`ntamplahappy
Fundaa?:X

| Bii26 a răspuns:

înseamnă că niciodată n-o să se întâmple.happy

fundita?love struck

| roxanau a răspuns:

Cauta pe Google"vis elicopter"si ai sa gasesti o explicatie.