| RazvanXD21 a întrebat:

Hey salut TPU! Ași dori și eu sa-mi dați idei pentru un vlog! Adic as vrea sa-mi dați idei pentru. videoclipuri noi! DAU FUNDA!

9 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Lol, oameni buni. În primul rând din punctul meu de vedere nu ştiu de ce vrei să te apuci de vlog. Adică pe bune doar pentru că "vlogării" sunt populari? Încearcă să aduci ceva nou, piaţa asta a internetului e ca un business. În al doilea rând cum poţi cere idei aici? Adică omule dacă eu aş avea o idee foarte bună aş pune'o eu în practică, adică este a mea este originală, de ce să te bucuri tu de ea? ..De obiecei cei care se apucă de chestii, noi cum ar fi asta, aduc ceva nou. Găndeşte-te puţin, dacă înţelegi ce vreau să spun vei avea succes, mare!

| IonutBlogger a răspuns (pentru VirusS97):

ADEVARAT! Eu fac design, numai design, as vrea sa ma fac vlogger, adica nu chiar vlogger s-ar numii... Gen sa discut despre noile programe de editat sau chiar cum sa faca ceva cu programul ala, top 10 programe, dar niciodata sa stau sa vorbesc ca prostu' intr-o camera despre viata mea, ar fi o mare porcarie, sincer.

| VirusS97 a răspuns (pentru IonutBlogger):

Adică ai face un fel de tutoriale? Sau review'uri. Mie unul mi s-ar părea interesant deoarece încerc să prind ceva web design de pe internet, fiindcă sunt pe intensiv info unde fac doar programare brută şi doar aia, iar pe mine mă atrage mai mult design'ul îmi place fotografia etc. Dacă ar fi în românâ ar fi un plus, ceva să zic nou.

| IonutBlogger a răspuns (pentru VirusS97):

Da, pe contul de YT am cateva tutoriale, adica am avut mai multe cu Cinema4D, da' le-am sters, ca nu faceau multe like-uri, adica Romania, nu apreciaza nimic ce-i bun. Si am lasat videoclip-urile cu multe like-uri. Aici contul meu de YT: http://www.youtube.com/user/eGamingR0 Si chestia asta cu design-ul m-a interesat pe la 9-10 ani, acum am 13. Si doresc si eu sa ajung la un liceu de informatica, dar la ce note am. :)). + Ca am invatat si niste HTML si CSS, urmeaza PHP, da' e foarte greu. Adauga-ma la contact, poate mai vorbim (Contact-ul este in descrierea oricarui video d-al meu.)

| VirusS97 a răspuns (pentru IonutBlogger):

Aha. Păi na nu ştiu ce să zic în legătură cu liceul, adică eu pot să spun că am facut greşeala (nu sunt sigur dacă a fost greşeală sau nu) şi m-am dus la intensiv info (cel mai greu profil ever de mate info, indubitabil) în loc de web design unde îi mai lejeră treaba (cel putin la liceul meu, unde am terminat si 5-8, acum sunt clasa a 10a) Am făcut alegerea asta pentru orele de info în plus, am înţeles că învăt C++ care e cel mai nou, ok etc. Da eu voiam mai mult TIC şi web chestii de astea, că până în clasa a 9a nu ştiam nici câţi G are hard diskul PC'ului meu şi chestii de astea laughing şi fac prea puţin din ce mi-am dorit să fac. Oricum alegerea asta am făcut'o şi pentru că orele suplimentare la profilul de web design cică începeau doar în clasa a 11a (eu am ţinut cont de ore suplimentare, adică ce faci în plus aici şi nu faci aici) deci pentru mine era o pierdere, ulterior s-au schimbat lucrurile... oricum mi se pare că prea puţin se face la web design, iar aici fac C++ care este foarte asemănător cu toate limbajele. Deci oarecum te sfătuiesc să te găndeşti bine la ce profil vei merge happy

| IonutBlogger a răspuns (pentru VirusS97):

Aha, eu incerc de toate cu calculatoru' meu, Si C++ o sa incerc, HTML, CSS, JS, PHP, ca sa nu pierd timpul cum pierd altii pe facebook, si nu mai stiu eu ce alte retele de socializare. Chiar m-ar fascina sa invat C++, dar asta o pot invata si de pe tutorialele de pe YouTube, in plus de asta, sta si-n scoala, eu de exemplu. Lenes ce sunt, am numai note de 6, 5, 7, uneori si 3. Da' nu conteaza asta acum. Si am si eu o intrebare, ai nevoie de matematica pentru a ajunge la liceul de informatica?

| VirusS97 a răspuns (pentru IonutBlogger):

Vorbim pe privat laughing big grin

| IonutBlogger a răspuns (pentru VirusS97):

Adica, hai, ca intru pa mess. laughing)))

| VirusS97 a răspuns (pentru IonutBlogger):

Am lasat un mesaj privat aici pe TPU lasa-mi adresa de mess acolo happy