| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani.Si as vrea sa fac rost de bani pentru ps3 !De la ce varsta ai voie sa lucrezi platit ?

4 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

Buna.
Poti cere bani de la parinti, sa faci pe bona sau sa speli masini, sa-i ajuti pe vecinii tai, sa dai pliante [dar cred ca trebuie sa ai 14 ani cel putin] sau sa devii reprezentat avon/ oriflame
Eu cred ca la orice varsta poti lucra dar sa iti gasesti o "meserie" pentru varsta ta daca chiar iti doresti foarte mult sa faci rost de bani! Dar cel mai bine e de pe la 15/16 ani in sus! Succes happy

| MrSpooky a răspuns:

Eu la 16 ani vroiam un Wii.Si am strans alocatia/am mai primit bani de pe la unchi/etc.Sau ai putea sa iti incerci norocu cu vreon concurs

| ItachiUchiha a răspuns:

De la18 ani in sus.

| lila36 a răspuns:

Usor rogi pe tatal tau sa iti faca un stand iar tu vinzi limonada sau poti sa ii ajuti cu treburi casnice iarla sfarsit de saptamana primesti 5 lei sau cati meriti sau la fiecare sfarsit de saptamana primesti un leu sau fa niste fluturasi si scrie pe ei ca ingrijiti gradini sau daca e iarna dezapeziti drumuri.eu cred si sper ca te-am ajutat