| lola_2540 a întrebat:

Hey tpu...am o mare problema.
Deci, ieri am cumparat un HTC explorer cu abonament la Vodafone, toate bune si frumoase.
L-am folosit sa intru pe internet, dar apoi s-au consumat mb disponibili asa ca am iesit. am verificat contul si scria "optiune 250 mb consumat, cost suplimentar: 0. 00".Bun.Cand am ajuns acasa, fratele meu a luat telefonul si a intrat pe navigare, pe internet si mi-a facut un cost suplimentar de 29 EURO sad
Eu uitasem sa ii spun sa nu intre, credeam ca doar se uita prin meniu, etc.
Le'am spus parintilor ca eu am consumat ce era in abonament, si ca costul suplimentar a aparut dupa ce a umblat fratele meu pe el.
Inca nu au vorbit cu el, dar sunt sigura ca o sa spuna ca nu e vina lui, etc etc.
Ma tem foarte tare ca o sa'mi ia telefonul, il am de o zi doar, plus ca e primul meu smartphone.(am 13 ani)
Costum suplimentar il platesc eu din alocatie, dar ce sa le spun(daca fratele meu nu recunoaste) ca sa nu imi ia telefonul?sad

2 răspunsuri:
| Darcos a răspuns:

Ar trebui sa verifici istoricul de pe navigare si o sa le zici parintilor ce este acolo... O sa vada ca unele site-uri nu umbli tu pe ele...

| InvisibleTouch a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa le spui adevarul, pana la urma isi vor da seama ca nu ii minti. Daca minti acum si o sa afle, va fi mai rau atunci. Oricum daca platesti tu costul suplimentar nu cred ca o sa-ti ia telefonul cel nou tongue Cat despre fratele tau, sa nu-i mai dai telefonul never daca nu recunoaste big grin