| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Hey TPU!
As vrea sa imi creez un blog... pe ce site dintre wordpress.com si blogger.com sa-l fac?
As mai vrea sa imi da`ti linkul blogurilor voastre sa le vizitez...

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eu le-am încercat pe amândouă şi sincer am fost mai mulţumită de Blogger decât de Wordpress.
Uite :) http://colorfulshadow895.blogspot.com/
Mi s-a părut că Blogger e mai uşor de folosit şi mai simplu de setat decât Wordpress.

| Leandro a răspuns:

Pentru un Site sau Blog GRATUIT, eu am incercat www.ucoz.ro, probabil cel mai usor de utilizat sistem din online! Practic, el se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
ucoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite, etc.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| Madalyn a răspuns:

Foloseste wordpress deoarece este cel mai utilizat la ora actuala!
Am avut si eu blog insa mi-a fost spart happy probabil concurenta!

| Ford a răspuns:

In locul tau as alege blogger fiindca mie mi s-a parut usor de folosit. Daca vrei likul de la blog il ai in profilul meu.(Nu am muncit prea mult la el fiindca a fost mai mult un proiect)