| anamarya2 a întrebat:

happy ati comandat vreodata vreun lucru de pe amazon.com? si cand ati platit ati platit in dolari?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Ai nevoie de un cont paypal sa cumperi de pe ebay. Dar amazon? Nici nu stiu daca aia trimit colete in Romania. Sunt si eu curios, poate ne lamureste cineva
Oricum, o sa ai de platit taxe postale+ taxe vamale foarte mari cand cumperi din sua. http://www.criserb.com/blog/cum-sa-cumperi-de-pe-ebay-sau-amazon.html

5 răspunsuri:
| anamarya2 explică:

Offf...pe 30 Mai e ziua celei mai bune prietene si vreau sa iy cumpar o bratara extrem de draguta cu trupa ei preferata si de fapt cumpar doua...(una si pentru mine ) dar din cate spuneti, nu prea stiu ce sa zic, comanda face 12 dolari si nu mi se pare ca e mult, oare cat poate sa coste transportul si vama? din care vama trebuie sa imi ridic pachetul? stau in constanta sunt vame pe aici?

| Andreeas2011 a răspuns:

Pai nu stiu sigur daca leas recomanda si nu am platit in dolari

| anamarya2 explică (pentru Andreeas2011):

Pai ai comandat de pe amazon.com?

| ShopAmerica a răspuns:

Amazon are site-uri (magazine) in mai multe tari. daca vei cumpara din SUA (amazon.com) vei plati in dolari. Daca vei cumpara din Italia, Germania sau alte tari europene, vei plati in euro. vezi si www.cumparaturi-amazon.blogspot.com

| Emilașcovici a răspuns:

Nu prea se merita, pentru ca dai mult pe transport si nu te poti intelege nici cu vanzatorii si daca se buleste si ai garantia acolo mai da bani pe transport.