| CioCĂlătiCăăă a întrebat:

Ce`ati alege: a)sa citesc 50 de pagini pe zi sau b)sa lucrez 2 pagini[de caiet studentesc]la mate si sa dau o dictare de`o pagina la romana[caiet studentesc]...eu sincer as alege varianta "b".
P. S.:Nu`mi place deloc sa citesc! Fac orice altceva in afara de citit! Voi?

Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Mie imi place sa citesc.decat sa lucrezi atatea pagini lucru care te oboseste cel mai bine citesti 50 de pagini.iti alegi niste carti care sa te atraga(sunt f multe carti superbe aparute recent)si citesti.la inceput iti va fi mai greu dar pe parcurs totul devine o joaca.Incearca chiar merita

9 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Personal nu as face nimic din astealaughing, dar iti recomand sa faci cu randul.de ex:luni citesti, marti faci la mate etc

| YoAnNa a răspuns:

A) 50 de pagini le citesti in 25 min (depinde cat e cartea)...
Ca sa faci alea iti i-a mult mai mult...

| CioCĂlătiCăăă explică:

Draga YoAnNa, daca as citi 50 de pagini in 25 de minute, logikk c`as alege varianta `a`, dar mie personal imi ia 1 h 30 de min...iar varianta `b` imi ia 1 h, o ora si 10 min.sad

| coliflor a răspuns:

Daca ai fi o eleva de nota 10 le-ai face pe amandoua fara sa respiri si cu placere, dar se pare ca nu... oricum spor sa ai!

| adndreeaada a răspuns:

Buna,mie imi place sa citesc foarte mult si urasc matematica, asa ca aleg varianta a)

| Ralluca25 a răspuns:

A. nu-mi place matematicaaaa :-l și românaathinking eeh mai are timp laughing)

| Alesandraas a răspuns:

Eu nu pot sa aleg asa ca ambele.
La urma, urmei amn2 sunt la fel de importante.big grin

| Ellliiii a răspuns:

Pai daca zici ca nu iti pace sa citesti atunci alege varianya B

Sincer nici eu nu ma omor cu cititulrolling on the floor

varianta b cea mai bunawinking

| Ellliiii a răspuns:

Pai daca zici ca nu iti pace sa citesti atunci alege varianya B

Sincer nici eu nu ma omor cu cititulrolling on the floor
Varianta b cea mai bunawinking