| andrey1412 a întrebat:

Profa de mate ne-a dat cam 10 pagini cu exerciti de facut. Eu am facut doar 6 pagini (sunt de caiet studentesc). Si ea vrea sa facem calculele (inmulti, impartiri, tot chiar si ale minuscule) pe caiet. Si am obosit si nu prea mai am chef sa le mai fac. Daca nu mi le fac, ce credeti ca se intampla sad?

7 răspunsuri:
| Madaliinaaa a răspuns:

Hristos a înviat! Cred că te-ar putea " faulta " la notă, dar nimic mai mult. Dar totuşi, cred că ar fi mai bine să încerci să le mai faci sau măcar să le iei de la colegii care le-au făcut. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| NataliaElena22 a răspuns:

Buna.

Depinde de profesoara. unele sunt mai indulgente, altele nu.
Incearca sa mai faci din ele..si restul' copiaza-le de la colegi.
Sau..nu te duce in ziua respectiva la scoala, si le rezolvi pe toatehappy Tu stii mai bine ce pretentii are profesoara. Baftahappy

| Drops07 a răspuns:

Posibil te cearta ( adica nu prea cred, asta se face in clasa intai si a doua laughing ) sau iti da o nota mai mica, sau cred ca pur si simplu nu se intampla nimic, daca ai facut 6 pagini. happy

| AbiY a răspuns:

Daca e un profesor rau iti da nota mica, daca e unul bun iti zice sa nu se mai intample alta data si daca e un profesor detreaba nu verifica tema