| jigokushoujo13 a întrebat:

cine dintre voi stiu niste anime-uri triste, adica cu un sfarsit foarte trist, precum hell girl(jigoku shoujo)? dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

Iti recomand:
- Angel Beats!
- Vampire Knight
- Kuroshitsuji
- Hotarubi no Mori e (film anime)
- Paradise Kiss
- Rouruni Kenshin
- Guilty Crown
- Bokura ga Ita
- [C] Control the Money and Soul of Possibility
- Anohana
- Elfen Lied (17+, desi ai fazut Hell Girl, deci presupun ca nu vei avea probleme vizionandu-l)
- Chrono Crusade
- Death Note (asta depinde in ce masura iti vor placea anumite personaje)
- Code Geass (aceeasi chestie ca la Death Note)
- School Days (nu e foarte trist sfarsitul, mai degraba socant)

Vizionare placuta! happy

6 răspunsuri:
| KinokoஐKee a răspuns:

Uite niste drame:
-Elfen Lied(e si niste groaza adica sange peste tot si niste dragoste, dar e foarte bun anime-ul)
-Air(a fost atat de trist sunt si Ova-uri si cred ca film si am vazut-o murind de vreo 3 ori pentru ca in toate moare, iar la sfarsit arata ca si cum ar fi copil mic pentru ca o tunde si sunt mai multe povesti din trecut e asa de trist am plans mult.)
-Nana(e romantic-drama am plans chiar mult uneori nici nu m-am mai putut muri, a fost primul care m-a fascinat atat de mult incat am ajuns sa citesc prima data manga, desi daca ar fi pus mai multe episoade corespunzatoare manga ar fi fost si mai trist)
-Death Note(la final era sa plang un pic cand a murit)
-11Eyes(a fost cam trist,dar finalul a fost un pic fericit,dar oarecum,a fost fericit doar pentru ca au schimbat dimensiunea,iar cei care murisera deja in dimensiunea de care apartineau,erau vii in cea noua desi nu-i cunoasteau)
-Angel Beats(trist a fost foarte trist,fiecare dintre ei nu si-au putut traii viata cum vroiau,viata a fost foarte nedreapta cu ei,asa ca atunci cand vezi povestile lor,e greu sa nu versi o lacrima,iar la sfarsit cand toti se duc in rai cred,sau poate s-au reincarnat,nu stiu sigur,protagonistul se desparte de cea pe care o iubea,e trist)
-Vampire Knight (a fost trist oarecum,dar si surprinzator, un anime foarte bun, recomand)
-True Tears(si din titlu iti dai seama ca e trsit"Lacrimi sincere" e foarte romantic)
-GUNSLINGER GIRL(aici e si drama, dar e actiune, daca iti plac impuscaturile esti invitata mea)
-H2O: FOOTPRINTS IN THE SAND, Denpa Onna to Seishun Otoko, Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada, Nabari no Ou,(acestea nu le-am vazut, dar toate cu exceptia"Nabari no Ou sunt si romantice asa ca acolo unde este romantism trebuie sa fie drama)

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Death note sau Fullmetal Alchemist crede-ma sunt mai tari ca hell girl care este un anime destul de bun.

| andryoo1 a răspuns:

Majoritatea au final fericit.laughing

| ลdrأลทล a răspuns:

Romeo and Juliet e un anime ce e foarte trist la final

| RalucaElena609 a răspuns:

1.Angel Beats!
2.Vampire Knight
3.Code Geass
4.Hotarubi no Mori e
5.Romeo x Julieta
6.Nana

| MizoreChan a răspuns:

Un anime trist pentru mine este `No.6`.