| Claudia852963 a întrebat:

big hug sunt in clasa 8a... Ce imi sugerati sa le scriu colegilor in album? fundita big grin

Răspuns Câştigător
| yumeee a răspuns:

Decât să le scrii abureli pline de patos luate de pe net, mai bine scrie ceva, oricât de "sec" ţi se pare, dar care vine din partea ta, pentru că, peste 5 ani când or avea chef să citească, fi sigură că nu îşi vor aminti compuneri copiate de pe net, ci doar lucrurile personale. Eu de exemplu încă-mi amintesc un bileţel de prin clasa a 6a pe care mi-au scris nişte colege nişte chestii foarte drăguţe. Şi sunt în clasa a 11a. laughing

3 răspunsuri:
| TraficantDeVise10 a răspuns:

"Succes in viata si orice ar fi sper ca vom ramane pritenii asa cum am fostt [cati ani o fost impreuna in clasa]. Va iubesc olegii meii:X"

cauta ceva pe net! Si eu sunt tot clasa a 8a:*

| private09love a răspuns:

Buna!

Sa iti pese de cei care impart cu tine,
Sa imparti cu cei care te cunosc,
Sa-i cunosti pe cei care-ti duc dorul,
Sa-ti fie dor de cei care-ti vor binele.
Mult noroc in viata!

Viata nu inseamna de fiecare data chiar tot ce ne dorim, dar incercam sa o traim cat mai bine posibil. Nu exista viata perfecta dar putem petrece oricand clipe minunate si perfecte. Sa ne revedem cu bine si mult noroc!

Cand lucrurile merg prost, cand lacrimile iti curg pe obraz, cand tristetea iti macina sufletul, intotdeauna sa-ti aduci aminte de clipele minunate petrecute impreuna. Multa bafta in tot ceea ce vrei sa faci!

Niciodata sa nu-ti ascunzi tristetea,
Niciodata sa nu spui ca esti bine atunci cand nu e asa,
Niciodata sa nu spui ca esti singur atata timp cat eu voi exista.
Iti doresc mult noroc si fericire!

Copilăria nu dispare niciodată din noi; ea constituie izvorul permanant din care decurg toate meandrele vieţii noastre." – G. Călinescu

O singura lumanare poate face lumina intr-o intreaga camera. Un prieten adevarat lumineaza o viata. Multumesc pentru prietenia noastra "luminoasa"!

6 reguli pentru a fi fericit: Elibereaza-ti inima de ura, goleste-ti mintea de griji, traieste simplu, asteapta mai putin de la altii, daruieste mai mult si INTOTDEAUNA RAMAI PRIETEN CU MINE

Trista-i ziua fara soare

Noaptea fara cer senin

Dar mai trista mi se pare

Ziua cand ne despartim.

| Minnie_7097 a răspuns:

Trecut-au ore, zile, ani...trecut-au toate-n goana.si nu putem sa spunem iar.ne vom vedea la toamna