| Kiduu4 a întrebat:

happy Deci azi mi-am pus o intrebare mai ciudata : Cine la creat pe Dumnezeu?
Si as vrea sa vad ce intrebari ciudate va`ti pus voi pana in prezent happy
Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Charmant a răspuns:

De ce portocalele nu sunt patrate?

Ce a fost primul oul sau gaina?

De ce nu putem zbura?

De ce murim?

FUNDA?:X

9 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

De ce se pun întrebări prostești pe TPU?

| KodrutZ a răspuns:

Nu e deloc ciudata. Omul inteligent l-a creat pe dumnezo', pentru a oferi speranta maselor de idioti ce trebuie tinute sub control. Cu adevarat ciudat e ca inca functioneaza cu citeva miliarde de oameni si in ziua de azi. Pentru atei si liberi cugetatori, au fost create alte metode de control - ratele, frica de terorism, incalzirea globala samd.

| 1Mihai1 a răspuns:

Dumnezeu există din vecii vecilor.

| VladPetcu a răspuns:

Dumnezeu ne este cu mult mai superior.
El s-a creat singur din nimic si pe noi la fel.
Sper ca ti-am fost de folos.

| 21ndstillachild a răspuns:

Cat de mare e un ou mic? Si totusi...de cand s-a apucat tata de gatit?

| Genessis a răspuns:

Nu se stie. Dumnezeu a vrut ca asta sa fie singurul lucru care sa nu fie aflat.In rest totul se gaseste in biblie.

| sacalup a răspuns:

Dumnezeu exista din todeauna.
De ce e cerul albastru?

| gabrielaramona a răspuns:

Aaap...Oare ce se va intampla, dupa ce murim..., cu alte cuvimte in lumea de apoi :S -Asta e cea mai INTREBATOARE intrebare laughing]
~Sper ca face de-o' funda~ :d

| ursuletupufuletu32 a răspuns:

Dumnezeu este vesnic, De ce nu sunt rosile verzi?