| wPapy a întrebat:

Eu am in My Computer doar Local Disk(Chappy si vreau sa imi mai fac o partitie sa imi pun muzica, pozele etc.Cum as putea s-o fac daca am windows xp(nu stiu care versiune)...
P.S.Ar merge mai bine pc-ul daca mias mai face o partitie? Ca acum merge cam naspa.

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Foloseste Partition Magic
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Partition-Magic.shtml/
Este posibil sa observi un mic progres in activitatea pc-ului daca iti mai faci o partitie. D e regula in c:/ este bine sa instalezi windows-ul si programele pe care le folosesti. Cu cat ai mai mult spatiu liber pe partitia in care ti-ai instalat windows-ul cu atat pc-ul va merge mai bine din simplul motiv ca windows-ul are nevoie de spatiu ca sa ruleze.

| wPapy explică (pentru Amilik):

Am auzit ca Partition Magic asta nu este bun ca la aproape toti lea stricat pc-ul.