| Didi908 a întrebat:

pe 8 august ziua unei prietene si implineste 12 ani... si am intrebat-o cesi doreste de ziua ei... dar a zis ca nu stiu nici ea ce vrea va rog imi puteti da idei?

Răspuns Câştigător
| ZuzaTA a răspuns:

Hey:x Ii poti lua un parfum si o cutie de bomboane, o bluza draguta si o carte de genul asta: http://www.pravaliacucarti.ro/......s-24473... Trebuie sa fie ceva simplu dar de efect;)

Sper ca te'am ajutat;) Fundita?;;)

12 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Bună.
Îi poți cumpăra un film ( A walk to remember, Alice in Wonderland, The ring etc ), o carte ( Jurnalul unui puști, Singur pe lume ), niște brățări ale prieteniei ( una o iei tu și una prietena ta ), un album cu poze ( poate fi din partea mai multor prietene ), un joc ( Monopoly, dacă are Play Station poate îi iei unul ), un lănțișor/breloc cu inimă crăpată o parte cu Best, iar una cu Friend și să le purtați mereu când suneți împreună, un trandafir sau o cutie de bomboane. Poate combini unele dintre ideile mele.
Dacă vrei să pară mai personalizat poți să îl împachetezi cu hârtie colorată, de exemplu: http://dinhartie.files.wordpress.com/2010/06/cadouri1.jpg
Sper că te-am ajutat! Succes.

| MMihai a răspuns:

Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el.
Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic.
Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net.
Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză.
Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.

Microsoft Office 200x, x=3 sau x=7 sau x=10 sunt softuri care se vând pe bani.
Fără bani este Open Office-ul, care este cam la fel de bun ca și M.s. Office.
Este interesant să înveți să lucrezi cu acest soft că tot ești în vacanță, si pentru ca este ziua acestei fete, ii faci si ei un dvd cu unde ii pui softul Open 0ffice, eventual si Open Office portabil, Adobe Acrobat Reader si docomentatia in limba Romana, si in limba Engleza, ( si evental in franceza sau spaniola!) si pe restul Dvd-iului ce mai vrei tu, eventual alte carti in format electronic, dar pentru docomentatia softului, sa ii pui si textul in engleza si in romana!
Ii pui Dvd -ul intr-o carcasa si toata minunea asta te costa in jur de 2-3 lei dar va fi ceva f original!
In functie de banii de care dispui ii mai cumperi ce mai vrei tu!

| FoarteLetargic a răspuns:

O bluza, un lantisor, un pandantiv, o bratara.
Numai bine!

| Simpluuu a răspuns:

Poti sai dai un colier un tricou sau un urs de plu imprewuna cu un buchet de flori sau o ciocolata
( milca eventual )

| AFR81 a răspuns:

Parerea mea e sa nu te complici.Da'i 50 lei si gata.Ii zici "uite, ti'am dat bani sa-ti iei ce vrei tu"

| me1999 a răspuns:

Pai...multe bratari subtiri/in signe /haine/cercei/un animal de plus...

| Madi_8495 a răspuns:

Hey MissOnisca!laughing)si eu fac 12 ani, doar ca pe 7:X.Ma rog,poti sa ii iei:un album de poze,un ursulet, sa ii dai bani cu o felicitare draguta, o bluza etc.Acum nu prea am idei, scuze. Oricum succes in cautarea cadoului.

P.S.:nu uita ca trebuie sa fie din inima:X.

| MACookie02 a răspuns:

Pai acum un an vroiam f mult un telefon nou, insa e putin cam neaccesibil.Depinde de stilul ei...ar fi tare sa-i dai un set din gel de dus, sapun...chesti din astea de bath&body.Nu uita felicitarea.Nimic nu e mai cute decat sa primesti felicitari

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Cumpara un ursuletz de plus da mare... sau ori ce alt animal sau fa.i tu o bratara

| crina_1119 a răspuns:

Nu deci eu cred ca un lantisor ar fi cea mai buna alegere... ceva in semn de prietenie care sa il poate pastra stiind ca e de la tine! fundita?

| kittyoanaandreescu a răspuns:

Ceva personalizat...happy

| Buterfly_6752 a răspuns:

Nuuuuuu...aici trebuie ceva mai seris,,, o carte de exemplu