| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma duc la dans modern la palatul copiilor dar mama nu ma lasa si imi spune ca daca ma duc nu o sa ma am timp sa invat. Dar eu chiar vreau sa merg. Cum sa o conving sa ma lase?:S

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Buna.Sansa ta exista datorita dorintei tale.Singura modalitate este s-o susti.Se spune ca daca doresti ceva trebuie sa ai ambitie, sa ai incredere in tine si sansele de izbanda vor apare.
Tu trebuie sa darami argumentele mamei tale.Niciodata nu trebuie sa o contrazici.Arata ca poti face doua lucruri utile si benefice pentru viitorul täu, scoala si dansul, care poate pe viitor, se v-a transforma din hobi in cariera. Astfel ea poate intelege dorinta ta. De tine depinde, daca reusesti cea ce ti-ai propus, demonstrand ca esti capabila si poti face fata.
Eu i-ti doresc succes si sa fi increzatore in dorintele tale, sigura pe tine, astfel vei reusi.
Pup.
nana

3 răspunsuri:
| problematic a răspuns:

Nu cred ca inveti 24/24h, sa fim seriosi. 4 ore, de 2 ori pe saptamana nu reprezinta o tragedie. incearca sa-i spui si asta. in general, se fac in weekend aceste cursuri, nu? deci n-ar fi probleme.

| Andreeaツ a răspuns:

II spui sa te lase in weekend... 2 ore nu e mult si in plus restul zilei poti sa inveti cat vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O, tot, rogi, sise ca la mine o functonat,,... 78$3QW@uah.com lqmn. iar o rogi pana o sa te lase trebuie sa te la